تصویر پست

هویت بصری

در دنیای رقابتی امروز، علاوه بر کیفیت و قیمت محصول، عوامل زیباشناختی و ظاهری تأثیر بسیاری در شناسایی برند و توسعه کسب و کار دارد. آنچه به عنوان عوامل زیباشناختی قابل توصیف است، در مفهومی به نام هویت بصری خلاصه می شود که با حس زیبایی شناسی مخاطب که از راه ” حس بینایی ” درک می شود سروکار دارد. تا انتهای این مقاله با مراکی همراه باشید. همچنین جهت اطلاعات بیش تر در حوزه های دیگر طراحی می توانید به سایر مقالات مراکی از جمله طراحی کارت ویزیت حرفه ای  یا طراحی کارت ویزیت ارزان مراجعه کنید.

هویت بصری
هویت بصری چیست

در پاسخ به این سوال  باید اذغان داشت که همچون هویت انسانی نشان دهنده ی ویژگی ها و مشخصات خاص یک کسب و کار است که آن را از سایر کسب  و کارهای موجود که دارای محصول یا خدمت مشابهی هستند مجزا نموده و در ذهن مخاطبان ماندگار می سازد.
در واقع این همان ابزار جادویی است که می توان به کمک آن تصویری منحصر به فرد از کسب و کار خود در ذهن مخاطبان ایجاد کرد.

هویت بصری

هویت بصری برندینگ

اولین موردی که در برخورد با محصولات یک برند به چشم می آید، طراحی ظاهری محصولات و سپس شکل و رنگ لوگوی برند است. انتخاب رنگ های خاص و ویژه و استفاده از طرح های منحصر به فرد در طراحی محصولات برند، بخشی از کارکرد هویت بصری برندینگ است. در واقع این موضوع موجب می شود که بیننده با دیدن یگ طرح یا رنگ خاص برند مورد نظر را به خاطر آورد.
و البته  موجب انتقال پیام هایی از برند است که انتقال آن با جملات به این میزان تأثیرگذار نخواهد بود.

هویت بصری

هویت بصری اینستاگرام

ایستاگرام یکی از ابزارهای بسیار مهم کسب درآمد، برندسازی و معرفی محصولات مختلف در عصر حاضر است. از آنجایی که معرفی محصولات در اینستاگرام به صورت مجازی و تنها توسط عکس و فیلم انجام می شود، این موضوع از اهمیت ویژه تری برخوردار می شود.
طراحی آن  باید به نحوی انجام شود که ویژگی های خاص آن به راحتی توسط مخاطبان‌ ادراک شود.
استفاده از تم های رنگی خاص، قاب های ویژه برای هر پست، چینش خاص پست های پیج و … همگی از انواع مختلف همین شاخه به شمار می آیند.

هویت بصری

هویت بصری برندهای معروف

این مورد در برند های معروف اغلب از تلفیق باورها یا نگرش های خاص صاحبان کسب و کار، فرهنگ آنان و اهداف کسب و کارهایشان نشأت می گیرد.
واین موضوع اغلب نشانگر ویژگی ها و تمایزهای خاص این کسب و کارهاست.

نمونه هو یت بصری

این موضوع یک اصل مهم در موفقیت هر برند است. طراحی درست و کارشناسانه این حوزه و  برندهای مختلف موجب ارائه و نمایش شخصیتی قدرتمند و قابل اعتماد از یک کسب و کار می-شود. نظر شما را به تماشای نمونه  ذیل جلب می نمایم.

هویت بصری
اجزای هویت بصری

طراحی هویت بصری برای یک کسب و کار به مواردی از قبیل اهداف سازمان، مخاطبان وی، سیاست ها و … وابسته است. جمع بندی مجموع این عوامل، تعیین کننده‌ی نیازهای بصر ی و صورت نهایی اجزای آن می شود. اجزای آن شامل لوگو و لوگوتایپ، رنگ های جامع، قلم جامع و سایر قلم ها و چیدمان بصری است.

هویت بصری
آمو زش طراحی هویت بصری

یکی از مهم ترین عوامل موفقیت کسب و کارهای مختلف در دنیای رقابتی امروز، توجه به هویت بصری برند است. در واقع این موضوع  ویترین هر کسب و کار است و مشتری مستقیما با این ویترین سروکار داشته و اغلب قضاوت های وی در خصوص محصول، بر اساس آنچه که در این ویترین مشاهده می کند اتفاق می افتد. بنابراین ترویج آموزش طراحی آن ، موجب افزایش قدرت سازمان ها در ارائه درست و اصولی محصول خود و نهایتاً موجب افزایش سودآوری آنان خواهد شد.
هویت بصری

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]