تصویر پست

هویت بصری برند

هویت بصری برند با هر آنچه که مربوط به وجه ­ی ظاهری برند است سر وکار دارد. در واقع مأموریت اصلی هویت بصری برند، ایجاد ویترینی زیبا از کسب و کار در نگاه مخاطبان است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از هویت بصری برند را با شما به اشتراک بگذاریم. همچنین جهت اطلاعات بیش تر در حوزه های دیگر طراحی می توانید به سایر مقالات مراکی از جمله طراحی کارت ویزیت حرفه ای مراجعه کنید.

هویت بصری برندهای معروف

هویت بصری برندهای معروف اغلب حاوی پیام های خاصی برای مخاطبان خود هستند که آن را با استفاده از ابزارها و امکاناتی همچون طرح ­ها، رنگ ها، فونت ها، تصاویر و … به مخاطبان خود القا کنند. به عنوان مثال، هواپیمایی قطر با کاربرد رنگ بنفش( که رنگ اصلی پرچم این کشور است) در لوگو، دکوراسیون داخلی هواپیما، بلیط ها، لباس خدمه، تم سایت و … قصد دارد که حس ناسیونالیستی خود را به مخاطبانش نشان دهد.

هویت بصری برند

قیمت طراحی هویت بصری

هویت بصری برندینگ

برندسازی، موجب تخصیص یک هویت منحصر به فرد و خاص به کسب و کار شده و عامل بسیار تأثیرگذاری در این حوزه است چراکه بینایی یکی از قوی ترین منابع ادراک بشری است و زیبایی و احساسات خوبی که از طریق چشم ادراک ­شود، در یادها باقی می­ماند.

مهمترین عوامل در هویت بصری برندیگ انتخاب درست رنگ، طرح و فونت برند است. طراح  با علم به روانشناسی رنگ ها و اشکال مختلف، نحوه ی اثرگذاری آن­ها بر مخاطبان کسب و کار و آنچه سازمان نیاز دارد که به مخاطبان خود القا کند، متناسب ترین ترکیب را بر می­گزینند.

هویت بصری برند

هویت بصری برندینگ

عناصر هویت بصری برند

هویت بصری برند دارای اجزای مختلفی است و اینکه در یک کسب و کار از کدام یک عناصر هویت بصری استفاده شود بستگی به نیازهای کسب و کار، حیطه ی فعالیت، ویژگی های بازار هدف، ویژگی های محصول/ خدمات و … دارد. اما در این میان تعدادی از عناصر هویت بصری برند وجود دارد که به کارگیری آن­ها در اغلب کسب و کارها رایج است که در ذیل بدان اشاره خواهد شد:

 • ایده ­پردازی
 • لوگو
 • طراحی layout
 • فونت
 • رنگ
 • عناصر برند و لوگو
 • المان های تصویری
 • وب سایت
 • کاتالوگ و بروشور
 • طراحی ایمیل
هویت بصری برند

هویت بصری در لوگو

هویت بصری برند کوکاکولا

کوکاکولا یکی از موفق ­ترین و محبوب ­ترین برندهای فروش نوشابه در کل دنیاست به طوری که نماد این نوشیدنی به جز بطری های خود، بر روی دیوارها، تیشرت ها، کلاه ها و بسیاری از چیزهای دیگر نیز دیده می­شود. به نظر شما به جز عامل کیفیت، چه چیزی موجب این حجم از محبوبیت یک نوشیدنی در کل دنیا می­شود؟

کلید حل این معما، هویت بصری برند کوکاکولا است. طراحی بسته بندی این نوشیدنی بسیار ساده اما چشم­گیر است. تحقیقات نشان داده اند که بسته ­بندی های ساده برای اغلب مصرف کنندگان جذاب هستند و احتمال خرید اقلامی که بسته ­بندی های ساده دارند بیشتر است.

بسته ­بندی کوکاکولا در عین سادگی پیام های بسیاری را به مشتریان خود القا میکند. رنگ قرمز قوطی های این نوشیدنی تحریک کننده و نشاط ­آور بوده و موجب می­شود که افراد در ساعت هیجان و خوشحالی خود این نوشیدنی جذاب را انتخاب کنند.

منحصر به فرد بودن طرح و رنگ قوطی های  این نوشیدنی حس منحصر به فرد بودن و اصالت محصول را به مخاطب القا می­کند.

هویت بصری برند

هویت بصری کوکاکولا

هویت بصری دیجی کالا

دیجی کالا یکی از بزرگترین و قدیمی­ ترین فروشگاه ­های اینترنتی در کشور است. هویت بصری دیجی­ کالا از سال 1385 تاکنون کم و بیش تغییر نموده است. برند دیجی کالا از ترکیب رنگ قرمز گل سرخی (که رنگ چشمگیر و جذابی است) با رنگ طوسی ساخته شده است. رنگ قرمز برند در طول این سالیان تغییری نداشته اما به تازگی  رنگ طوسی از آن حذف شده است. همچنین لوگو تایپ کلمه دیجی کالا در بخش فارسی و انگلیسی تغییراتی داشته که به خواناتر شدن آن بیشتر کمک می­کند.

اضافه شدن عکس لبخند به لوگوی جدید دیجی کالا موجب انتقال حس خوشایند خرید از دیجی ­کالا به مشتریان می­شود.

هویت بصری برند

هویت بصری برند دیجی کالا

اجزای هویت بصری

اجزای هویت بصری بسیار متعدد هستند اما برخی از آن­ها نسبت به برخی دیگر از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. در پروژه های مختلف طراحی بصری، بسته به نیاز مشتری و صلاح ­دید طراح از تعدادی از این عناصر استفاده می­شود. برخی از اجزای هویت بصری شامل:

 • لوگو
 • فونت
 • بسته بندی
 • کارت ویزیت
 • رنگ
هویت بصری برند

اجزای هویت بصری

هویت بصری اینستاگرام

اینستاگرام بزرگترین رسانه ی  تبلیغاتی دنیای امروز است و مخاطبان بسیار زیادی دارد. موفق ­ترین صفحات اینستاگرامی در حال حاضر ویژگی مشترکی دارند که می­توان از آن به عنوان توجه به اهمیت هویت بصری اینستاگرام یاد نمود. اغلب این صفحات، طراحی های منحصر به فرد خود را داشته و بر جنبه های بصری پست های خود بسیار متمرکز هستند.

هویت بصری برند

هویت بصری اینستاگرام

آموزش طراحی هویت بصری

با توجه به اهمیت هویت بصری در دنیای کسب و کارهای دیجیتالی، تقاضا برای آموزش طراحی هویت بصری افزایش یافته است. امروزه با انجام جست وجو در دنیای اینترنت می­توان به هزاران آموزشگاه و طراحان مجربی دست یافت که به صورت حضوری و مجازی به آموزش طراحی هویت بصری مشغول هستند. برای دریافت مشاوره در خصوص  آموزش طراحی هویت بصری با ما تماس بگیرید.

هویت بصری برند

آموزش طراحی و ساخت هویت بصری برند

قیمت طراحی هویت بصری

قیمت طراحی هویت بصری بستگی به اقلام سفارشی مشتریان دارد. آنچه به طور معمول مورد سفارش مشتریان آن است شامل لوگو، رنگ، تایپوگرافی و المان های تصویری است. هر چه تعداد این اقلام بیشتر گردد قیمت تمام شده بیشتر می­شود.

هویت بصری برند

قیمت طراحی هویت بصری برند

 اهمیت هویت بصری

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دسترسی خریداران به بازارهای مختلف، شیوه ی عرضه ی محصولات بسیار مهم می­شود. استراتژی فروشنده در این امر باید به نحوی باشد که مشتری در نگاه اول جذب محصول شده و از ادامه ی فرایند جست و جو منصرف شود و خرید خود را نهایی کند.

اینجاست که اهمیت هویت بصری مشخص می­شود. معمولا با کمک نمادها و عناصر گرافیکی، تصویری از محصول در ذهن مخاطب ایجاد می­کند که با تبلیغات تقویت شده و حتی بعد از مدت ها با شنیدن نام برند و یا مشاهده ی المان های تصویری مربوط به برند در ذهن وی تداعی میگردد.

هویت بصری برند

اهمیت هویت بصری برند

تفاوت لوگو و هویت بصری

مفهوم هویت بصری بسیار فراتر از لوگوی سازمانی است. بسیاری از افراد این دو مفهوم را یکسان می­دانند اما در اصل لوگو یک جزء کوچک از هویت بصری است.

تفاوت لوگو و هویت بصری همچون تفاوت درخت و برگ درخت است. برگ درخت در واقع جزئی از درخت است و وجود آن به زیبایی درخت اضافه می­کند. لوگو نیز جزئی از هویت بصری است و وجود آن موجب کامل تر شدن هویت بصری می­گردد.

هویت بصری برند

تفاوت لوگو و هویت بصری

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
طراحی هویت بصری برند