نمونه هویت بصری

با گسترش کسب و کارهای اینترنتی و گرایش افراد به خریدهای آنلاین، مفهوم هویت بصری شکل گرفته و گسترش یافت. یکی از مهم ­ترین عواملی که موجب انتخاب یک صفحه ی وب یا اینستاگرام در میان هزاران صفحه ی مشابه می­گردد، هویت بصری برند است. برندهای معروفی همچون کوکاکولا، پپسی و … نمونه هویت بصری موفق هستند. جهت اطلاعات بیش تر در حوزه های دیگر طراحی می توانید به سایر مقالات مراکی از جمله طراحی کارت ویزیت حرفه ای مراجعه کنید.

نمونه هویت بصری

نمونه هویت بصری

اهمیت هویت بصری

در دنیای امروزی که هر محصول هزاران مورد مشابه دارد، تمایز عاملی است که حتی بیش از شناخته شدن نام تجاری حائز اهمیت است. تمایز عاملی است که از طریق نوآوری در محصول، تفاوت در قیمت و یا نحوه ی عرضه ی متفاوت محصول ایجاد می­شود.

رایج ­ترین شیوه عرضه محصول در دنیای امروز، عرضه­ محصول در رسانه ها و کانال های مجازی است اما چگونگی عرضه محصول و به کارگرفتن ترفندهای هویت بصری برای ماندگاری محصول در ذهن مخاطب، موضوع اصلی عرضه ی متمایز محصول در این دوره است. در این میان کسب و کارهایی که پیش از رقبای خود به اهمیت هویت بصری در عرضه ی مجازی محصول پی برد­ه اند، موفق تر خواهند بود.

نمونه هویت بصری

نمونه هویت بصری

 اجزای هویت بصری

به طور کلی اجزای هویت بصری  شامل 5 مورد ذیل می­باشند:

  • لوگو: لوگو بستر اصلی شکل گیری هویت یک کسب و کار است. لوگو تنها برند یک سازمان نیست بلکه انتقال یک مفهوم یا حس خاص به مشتری است.
  • تایپوگرافی: تایپوگرافی هنر طراحی خلاقانه ی حروف است. از نظر علم تصویر شناسی هر نوع قلم یا فونت دارای یک شخصیت خاص بوده و حاوی پیام خاصی برای مخاطب است.
  • رنگ: رنگ­ یکی دیگر از ابزار قدرتمند در هویت بصری برند محسوب می­شوند. برخی از برندها با رنگ های خاصشان قابل شناسایی هستند. مثل برند کوکاکولا که با رنگ قرمز و مک دونالد که با رنگ نارنجی شناخته می­شوند.
  • تصاویر: تصاویر برای ایجاد ارتباط فوری با مشتری استفاده می­شوند.
  • گرافیک پشتیبانی: با توجه به دنیای چند رسانه ای ­ امروز، آخرین مرحله از ایجاد هویت بصری، به یک زبان بصری گسترده با پشتیبانی از گرافیک، طراحی، نمادها و عکس ها ختم می شود.
نمونه هویت بصری

نمونه هویت بصری

 ساخت هویت بصری

برای ساخت هویت بصری، ابتدا باید رنگ برند خود را انتخاب کنید. برای اینکار بهتر است که از علم روانشناسی رنگ ها استفاده کنید. پس از انتخاب رنگ، نوبت به انتخاب تایپوگرافی برند می­رسد. استفاده از دو قلم مکمل که نشان دهنده ی نام تجاری کسب و کار شما باشد بهترین گزینه است. در نهایت می­بایست تصویر برند خود را مشخص کنید. بدین ترتیب، مراحل ابتدایی ساخت هویت بصری کسب و کار به پایان می­رسد.

نمونه هویت بصری

نمونه هویت بصری

 آموزش طراحی هویت بصری

با توجه به اهمیت هویت بصری در برندسازی کسب و کارهای مختلف، تقاضا برای آموزش طراحی هویت بصری افزایش یافته است. امروزه مراکز هنری زیادی به آموزش طراحی هویت بصری مشغول هستند اما گسترش بیماری کرونا امکان حضور در کلاس های حضوری را با مشکل مواجه نموده است بنابراین بهترین گزینه، شرکت در کلاس های مجازی است.

گروه مراکی یکی از مجرب­ترین گروه های آموزش آموزش طراحی هویت بصری در کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش طراحی هویت بصری با ما تماس بگیرید.

نمونه هویت بصری

نمونه هویت بصری

 هزینه هویت بصری

هزینه هویت بصری بستگی به عوامل متعددی دارد و طراحان مختلف نیز نرخ های مختلفی را برای ارائه خدمات خود دریافت می­کنند. به طور کلی می­توان گفت که هزینه هویت بصری به تعدد اقلام هویت بصری مورد انتخاب مشتری، میزان پیچیدگی کار، سابقه ی کاری طراح و … بستگی دارد.

برای استعلام هزینه هویت بصری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نمونه هویت بصری

نمونه هویت بصری

 عناصر هویت بصری

از مهمترین عناصر هویت بصری می­توان به لوگو، نام برند، تایپوگرافی، رنگ برند، امضای برند، پترن برند و ماسکوت اشاره نمود که در ادامه به توضیح مختصری در خصوص آن­ها خواهیم پرداخت.

لوگو: لوگو، ساختار گرافیکی منحصر به فردی است که در برای معرفی برند کسب و کار به مخاطبان و تمایز از رقبا استفاده می شود.

نام برند: نام­گذاری برند از چنان اهمیت ویژه ای برخوردار است که شرکت های تخصصی بسیاری برای مشاوره به کسب و کارها تأسیس شده اند. آنچه در شلوغی تبلیغات امروز، ‌در یاد افراد می­ماند یک نام خاص و ویژه است.

تایپوگرافی: استفاده از فونت منحصر به فرد در شکل نوشتاری نام برند موجب انتقال پیام های مختلفی به مخاطبان می­گردد.

رنگ برند: رنگ ها یکی از مهمترین عوامل ایجاد احساسات در مخاطب و ماندگاری برند، در ذهن مخاطب هستند.

امضای برند: منظور از امضای برند ارتباط ساختار یافته ی میان لوگو، تایپوگرافی و شعار برند است.

پترن برند: پترن برند ساختاری منسجم از عناصر شاخص و اصلی تشکیل دهنده لوگو هستند که می­توان آن­ها را در ست اداری، بسته بندی محصول، لی اوت کاتالوگ و … مشاهده نمود.

ماسکوت: ماسکوت ها نوع خاصی از نمادهای انسانی و گاهاً حیوانی یا حتی موجودات افسانه ای هستند که برای افزایش تداعیات در برند مورد استفاده واقع می­شوند.

نمونه هویت بصری

نمونه هویت بصری

 ایجاد هویت بصری

برای ایجاد هویت بصری سازمان، علاوه بر تسلط طراح به علم طراحی و گرافیگ، توجه به عوامل متعدد دیگری ضروری است. یکی از این عوامل، فرهنگ اختصاصی کشورهاست. برخی از نمادها و رنگ ها در کشورهای مختلف معنا و مفهوم ویژه ای دارند و به کارگیری آن­ها در ایجاد هویت بصری سازمان بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

نمونه هویت بصری

نمونه هویت بصری

 تعرفه طراحی هویت بصری

با توجه به اهمیت هویت بصری در موضوع برندینگ، شرکت های بسیاری به سفارش طراحی هویت بصری روی آورده اند. یکی از دغدغه های اصلی هر کسب و کار، هزینه های طراحی هویت بصری است. برای اطلاع از جزئیات تعرفه طراحی هویت بصری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نمونه هویت بصری

نمونه هویت بصری

 هویت بصری برندینگ

اولین برخورد مشتریان با برند سازمان­ به شکل دیداری انجام می­شود و این مسئله اهمیت هویت بصری در برندینگ را مشخص می­کند. آنچه موجب اظهار نظر مشتریان در خصوص محصول یک سازمان پیش از لمس فیزیکی آن می­گردد، تصوراتی است که از طریق تبلیغات و برندسازی آگاهانه در ذهن مخاطب شکل گرفته است. سازمان ها می­توانند به کمک هویت بصری برندینگ به جایگاه ویژه ای در بازارهای رقابتی دست یابند.

نمونه هویت بصری

نمونه هویت بصری

 پکیج هویت بصری

یکی از مهمترین بخش های برندسازی سازمانی تهیه ی پکیج هویت بصری برای سازمان است. پکیج هویت بصری اقلام متعددی دارد و انتخاب نوع و تعداد این اقلام بستگی به نظر مدیر مجموعه دارد. از جمله اقلام موجود در پکیج هویت بصری می­توان به کاتالوگ و بروشور، ایمیل اختصاصی، ست لباس اداری، سربرگ نامه، کارت ویزیت، کارت شناسایی کارمندان و … اشاره نمود.

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
هویت بصری برند