تصویر پست

نمونه هویت بصری برند

هویت بصری برند یکی از مهمترین و به روز ترین مسائل دنیای کسب و کار و علی الخصوص کسب و کارهای مجازی است. طراحی درست و اصولی هویت بصری موجب بهبود فرآیند برند سازی، جذب مشتری، ماندگاری برند در ذهن مخاطب و افزایش وفاداری مشتری به برند می شود. توجه به نمونه هویت بصری برند های موفق، خود گویای اهمیت این مسئله است. در این مقاله قصد داریم به اهمیت هویت بصری در برندها بپردازیم. همچنین جهت اطلاعات بیش تر در حوزه های دیگر طراحی می توانید به سایر مقالات مراکی از جمله طراحی کارت ویزیت حرفه ای یا طراحی کارت ویزیت ارزان مراجعه کنید.

 اجزای هویت بصری

نوع و سبک طراحی اجزای هویت بصری برای یک برند به عواملی از قبیل اهداف، سیاست ها و آرمان های سازمانی و مخاطبان برند بستگی دارد. مجموع این عوامل تعیین کننده‌ی نیازهای بصری یک برند خواهند بود.

هویت بصری دارای اجزای متعددی است اما به کارگیری تمامی این اجزا در پروژه های طراحی هویت بصری برند های مختلف مرسوم نیست چراکه متناسب با نیاز پروژه و صلاح دید طراح برخی از اجزا نسبت به برخی دیگر در الویت قرار می گیرند.

از مهمترین اجزای هویت بصری می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • لوگو
  • فونت
  • بسته بندی
  • کارت ویزیت
  • رنگ
نمونه هویت بصری برند

نمونه هویت بصری برند

 هویت بصری شامل چیست

در پاسخ به این سوال که هویت بصری شامل چیست ؟ می توان بیان نمود که هویت بصری به هر آن چیزی اطلاق می گردد که با جنبه های بصری یا دیداری یک کسب و کار در ارتباط باشد. هویت بصری دکور و ویترین یک کسب و کار به شمار می آید و هرچه طراحی جذاب تری داشته باشد، مخاطبان بیشتری را جذب می کند. همچنین هویت بصری را می توان به عنوان عامل اصلی ماندگاری یک برند در ذهن مخاطبان معرفی نمود.

نمونه هویت بصری برند

نمونه هویت بصری برند

 

 عناصر هویت بصری

هویت بصری زبان تصویری یک برند تجاری است و عناصر هویت بصری که از رنگ، طرح، کلمات و … ساخته شده اند در پی توصیف ماهیت وجودی برند کسب و کار به مخاطب هستند. عناصر اصلی سازنده ی هویت بصری شامل موارد ذیل است که به توضیح مختصری درباره ی هر یک از آن ها پرداخته ایم:

  • لوگو

لوگو مهمترین و شناخته شده‌ترین جزء هویت بصری یک برند به شمار می آید و عامل تمایز یک کسب و کار از کسب و کارهای دیگر است.

  • تایپوگرافی

 

تایپوگرافی، شکل یا فونت نوشتاری نام تجاری است. تایپوگرافی های مختلف دارای لحن های متفاوتی هستند و تاثیرات متفاوتی ببر مخاطب می گذارند.

  • رنگ

رنگ‌ها قدرتمندترین ابزار تحریک واکنش‌های احساسی در مخاطبان هستند. با توجه به نتایج تحقیقات انجام شده در حوزه ی برند 90 درصد افراد تنها به رنگ برند توج داشته و برند ها را به واسطه ی رنگ خاص آن ها به یاد می آورند.

تجربه نشان می دهد که استفاده بیشتر از سه رنگ در هویت بصری برند جایز نیست. طراحان معمولا از یک رنگ به عنوان رنگ اصلی و از یک رنگ دیگر به عنوان رنگ ثانویه (برای استفاده در پس زمینه) استفاده می کنند.

  • تصویرسازی

 

منظور از تصویرسازی، استفاده از هنر عکاسی و محتوای ویدئویی  برای توصیف بهتر برند است. طراحان حوزه ی هویت بصری در مقوله ی تصویر سازی تنها به سراغ تصاویری می روند که نشان دهنده شخصیت برند و مشتریان آن باشد. تصویرسازی عنصری است که بیشترین ارتباط را با مخاطبان برقرار می‌کند.

نمونه هویت بصری برند

نمونه هویت بصری برند

 

 

 موارد هویت بصری

هویت بصری اولین چیزی است که مخاطبان یک برند جدید با آن مواجه می شوند و بر اساس آن، به قضاوت درباره ی محصول می پردازند. مشتری پس از خرید و مصرف محصول یا دریافت خدمت، به مقایسه ی هویت بصری‌ برند و ماهیت اصلی محصول یا خدمت ارائه شده می پردازد و در صورتی که انطباق داشته باشند به برند جدید وفادار شده و بدین ترتیب ماندگاری برند در ذهن مشتری اتفاق می افتد.

از مهمترین موارد هویت بصری که در جذب مخاطب تأثیر به سزایی دارد می توان به لوگو، نام تجاری، فونت، رنگ، پترن، شعار تبلیغاتی، مدل بسته بندی و … اشاره نمود.

نمونه هویت بصری برند

نمونه هویت بصری برند

 دفترچه هویت بصری

دفترچه هویت بصری یا برند بوک، یکی از مهمترین اسناد مکتوب سازمانی به شمار می رود چراکه این دفترچه مستند سازی، در بردارنده ی جزئیات کامل شکل گیری هویت بصری سازمان از ابتدای زمان تشکیل آن است. با وجود این دفترچه، اهداف و رویه های ایجاد هویت بصری کاملاً آشکار بوده و از هرگونه دوباره کاری یا تکرار خطا جلوگیری نموده و راهنمای خوبی برای به روز رسانی و تقویت هویت بصری سازمان در آینده محسوب می شود.

نمونه هویت بصری برند

نمونه هویت بصری برند

 هویت بصری شرکت

در طراحی هویت بصری شرکت به مواردی از قبیل طراحی لوگو، اننتخاب رنگ و پترن سازمانی، فونت و ماسکوت توجه ویژه ای می شود. اجرای پروژه ی طراحی هویت بصری برای شرکت ها دارای دو بخش درون سازمانی و برون سازمانی است. بخش برون سازمانی مربوط به کلیه ی جنبه های بصری در معرض دید مشتری از قبیل لوگو، نوع و رنگ بسته بندی و… است.

هویت بصری در بخش درون سازمانی شامل دیزاین ست اداری به کمک اجزای هویت بصری است. از جمله اقلامی که در اجرای پروژه ی طراحی هویت بصری شرکت مورد توجه قرار می گیرد، می توان به نواردی چون سربرگ، کارت ویزیت، شبکه های اجتماعی، ایمیل، پاکت نامه و … اشاره نمود.

نمونه هویت بصری برند

نمونه هویت بصری برند

 تعرفه طراحی هویت بصری

هویت بصری شامل اجزا و عناصر متعددی است و در پروژه های مختلف، با توجه به نیاز پروژه و صلاح دید طراح، از تعداد محدودی از این عناصر استفاده می شود. هر یک از عناصر تشکیل دهنده ی هویت بصری، قیمت طراحی مختص به خود را دارند بنابراین تعرفه طراحی هویت بصری از مجموع هزینه های طراحی عناصر هویت بصری حاصل می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نمونه هویت بصری برند

نمونه هویت بصری برند

 هویت بصری برندهای معروف

هویت بصری برندهای معروف دنیا معمولاً دارای جنبه ها و ابعاد خاصی است که به افزایش شهرت و ماندگاری آن ها در ذهن مخاطب، کمک های شایانی نموده است. المان های به کار رفته در ساخت برندهای معروف بازتاب دهنده ی آرمان ها و اهداف سازمانی بوده و قصد القای یک مفهوم با ارزش به مشتری دارد.

آنچه حاصل ادراک این ارزش توسط مخاطب برند خواهد بود، شکل گیری اعتماد بین سازمان و مشتری و وفاداری مشتری به برند است.

نمونه هویت بصری برند

نمونه هویت بصری برند

 هویت بصری دیجی کالا

در توصیف هویت بصری دیجی کالا بارزترین عنصر، رنگ خاص مورد استفاده در نشان تجاری این شرکت است. رنگ قرمز همواره رنگ جذاب و پر تحرکی بوده و موجب تحریک حس بینایی مخاطب و جلب توجه وی می گردد.

عنصر جذاب دیگری که در این نشان تجاری بسییار قابل توجه است، نشان گرافیکی حرف دی انگلیسی که با یک لبخند ظاهری خاص پیدا نموده است، می باشد. استفاده از رنگ سفید برای این نشان گرافیگی و نام برند، انتخاب بسییار دقیق و هوشمندانه ای در کنار رنگ قرمز زمینه به حساب می آید.

نمونه هویت بصری برند

نمونه هویت بصری برند

 هویت بصری پیج اینستاگرام

یکی از مهمترین مسائلی که در خصوص فروش مجازی محصولات در اینستاگرام وجود دارد، موضوع هویت بصری پیج اینستاگرام است. توجه به هویت بصری در پیج های اینستاگرامی، به منزله ی توجه به دکوراسیون ویترین فروشگاه ها می باشد.

با توجه به مضمون این شعر قدیمی که بیان می کند “هر آنچه دیده بیند دل کند یاد”، می توان دریافت که مهمترین عامل در انتخاب یک محصول، تحریک حس دیداری مخاطب است و هدف اصلی از طراحی هویت بصری برای پیج های اینستاگرامی، دقیقا همین مسئله است.

نمونه هویت بصری برند

نمونه هویت بصری برند

 آموزش طراحی هویت بصری

با توجه به گسترش روز افزون تجارت های آنلاین و افزایش اهمیت هویت بصری در موضوع برند سازی، درخواست های بسیاری برای آموزش طراحی هویت بصری وجود دارد. امروزه هزاران ویدیوی آموزشی و کلاس های مجازی و حضوری برای آموزش طراحی هویت بصری وجود دارد که به راحتی قابل استفاده هستند.

برای اطلاع از  کلاس های مجازی و حضوری آموزش طراحی هویت بصری گروه مراکی، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نمونه هویت بصری برند

نمونه هویت بصری برند

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
اجزای هویت بصری در برند