تصویر پست

امروزه کارت ویزیت ها تاثیر بسیاری در گسترش کسب و کار های کوچک و بزرگ دارند. در این مقاله قصد داریم به قیمت طراحی کارت ویزیت و کاربرد آن ها بپردازیم. همچنین جهت اطلاعات بیش ترجهت سفارش می توانید به مقاله ی طراحی کارت ویزیت حرفه ای سربزنید.

کارت ویزیت چیست

قیمت طراحی کارت ویزیت

قیمت طراحی کارت ویزیت

به طور کلی کارت ویزیت ها کارت هایی هستند که شامل اطلاعات فرد یا شرکت می باشند ، این کارت ها جهت معرفی خدمات شرکت ، محصولات شرکت یا برند و یا معرفی خود فرد مورد استفاده قرار می گیرند. کارت ویزیت ها معمولا اطلاعاتی از قبیل نام ونام خانوادگی فرد ، شماره تماس همراه یا ثابت ، آدرس محل کار یا محل ارایه ی خدمات ، آدرس شبکه های اجتماعی و ایمیل را شامل می شوند. امروزه کارت ویزیت ها به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند: کارت ویزیت های چاپی و کارت ویزیت های الکترونیکی.

کارت ویزیت چاپی: کارت ویزیت های چاپی که نمونه ی سنتی تر آن ها هستند ، بیشتر هنگام مشاوره ی حضوری یا ویزیتورینگ ارایه می شوند اما این نوع کارت ویزیت ها به دلیلی فیزیکی بودنشان ممکن است دچار مشکلات متقاوت از قبیل : پاره شدگی ، گم شدگی و… بشوند و همینطور هزینه ی نسبتا بالایی دارند زیرا در کارت ویزیت های چاپی شما یکبار جهت طراحی هزینه می کنید و باری دیگر هزینه ی چاپ را میپردازید.

کارت ویزیت الکترونیکی: کارت ویزیت های الکترونیکی همانطور که از نامشان پیداست بیش تر به صورت مجازی و در شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرند. این کارت ویزیت ها مشکلات کارت ویزیت های چاپی را ندارند ، گم نمی شوند ، دچار آسیب نمی شوند و در هر شرایطی قابل ارسال کردن هستند.

ابعاد کارت ویزیت

قیمت طراحی کارت ویزیت

قیمت طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت ها معمولا به شکل مستطیل هستند و با ابعاد  8.5 در 4.5 سانتی متر ساخته می شوند. البته این ابعاد اندازه ی مرسوم کارت ویزیت ها می باشد ، اما ممکن است کارت ویزیت با برش های خاص و اندازه های کوچک تر نیز بنا به خواسته ی کارفرما طراحی شود.

از آن جایی که کارت ویزیت به عتوان  روشی برای معرفی و تبلیغات شما مورد استفاده قرار می گیرد ، بهتر است از تمام فضای آن به صورت پشت و رو استفاده ی بهینه شود. معمولا برروی کارت ویزیت لوگو ، نام برند ، حوزه ی فعالیت درج می شود و در پشت کارت ویزیت اطلاعات تماس و آدرس درج می شود. البته قرار گیری اطلاعات بستگی به نوع طراحی کارت ویزیت دارد و همچنین اگر کارت ویزیت شما یک کارت ویزیت بین المللی باشد می توانید یک روی آن را زبان فارسی و روی دیگر آن را با زبان های دیگر طراحی کنید.

اهمیت کارت ویزیت چیست

با کارت ویزیت ، در واقع ما خودمان را به مخاطب معرفی می کنیم در صورتی که این معرفی به درستی انجام بشود شانس اینکه مخاطب ما تبدیل به مشتری دایمی ما بشود چند برابر می شود. همانطور که گفتیم کارت ویزیت ها با توجه کاربرد مورد استفاده در انواع مختلفی طراحی می شوند. بهتر است طرح کارت ویزیت با توجه به خدمات و سیاست های مجموعه ی مورد نظر طراحی شود.

نرم افزار طراحی کارت ویزیت

شاید برایتان سوال باشد که این کارت ویزیت ها به کمک چه نرم افزاری طراحی می شوند؟ نرم افزار های متنوعی جهت طراحی کارت ویزیت ها استفاده می شود.  از جمله نرم افزار های معروف طراحی شامل : نرم افزار فتوشاپ ، ایلاستریتور و ادوبی ایندیزاین می باشد همچنین در درجه ی دوم از سایر نرم افزار ها مثل کورل دراو نیز می توان برای طراحی کمک گرفت.

کارت ویزیت لایه باز

یکی از اصطلاحات رایج هنگام مکالمه ی طراحان و مشتریان عبارت کارت ویزیت لایه باز می باشد. هنگام طراحی به کمک نرم افزار ها ، هر کدام از المان های تشکیل دهنده ی کارت ویزیت به طور جداگانه قابل تغییر شکل و تغییر رنگ  و محتوا هستند. بسیاری از شرکت های بزرگ از طراحان این درخواست را دارند که پس از طراحی فایل لایه باز کارت ویزیت نیز در اختیارشان قرار بگیرد تا در صورت به وجود آمدن تغییرات در آینده کارفرما به فایل اصلی دسترسی داشته باشد و بتواند اقدامات لازم را برای تغییرات جدید انجام دهد. اگر به دنبال طراحی کارت ویزیت ارزان قیمت هستید می توانید از کارت ویزیت های آماده استفاده کنید.

قیمت طراحی کارت ویزیت

قیمت طراحی کارت ویزیت با توجه به سابقه ی طراح ، تعداد اتود های مورد نیاز و تغییرات مد نظر کارفرما متغیر است. قیمت کارت ویزیت دیجیتال از حدود150 هزار تومان برای کارت ویزیت های تک رو و حدوده 250 هزارتومان برای کارت ویزیت های دورو میباشد. اما این رنج قیمت کلی است و با توجه به خواسته ی طراح می تواند متفاوت باشد. برای مثال قیمت طراحی یک کارت فیزیت فانتزی که دارای خلاقیت است و نیاز به برش های خاص دارد بسیار متفاوت از یک کارت ویزیت معمولی با استفاده از نمونه های اماده است. به طور کلی طراحان هنگام طراحی از دو شیوه استفاده می کنند؛ 1.کارت ویزیت هایی با فرمت های آماده2. کارت ویزیت های طراحی شده . در کارت ویزیت های اماده طراح از یک قالب باز استفاده می کند و با تغییر دادن رنگ المان ها متناسب با رنگ سازمانی شما و جابه جایی آن ها در واقع نوعی شخصی سازی برای شما انجام می دهد اما در طراحی کارت ویزیت منحصر به فرد صفر تا صد کار ابتکار خود طراح می باشد و مشابه هیچکدام از نمونه ها آماده ی موجود نمی باشد. همچنین کارت ویزیت های آماده قیمت بسیار پایین تری در مقایسه با کارت ویزیت های طراحی شده دارند. اگر کسبو کار نوپایی دارید و توانایی پرداخت مبالغ بالا را ندارید می توانید از طراح در خواست کنید از نمونه های آماده برایتان طراحی انجام دهد.

طراحی کارت ویزیت رایگان

برخی از سایت ها و نرم افزار ها وجود دارند که به شما امکان طراحی کارت ویزیت به صورت رایگان را می دهند. برای مثال اپلیکیشن کنوا  (canva)یکی از پلتفرم های رایج جهت طراحی سایت می باشد. اگر توانایی پرداخت بودجه جهت طراحی را ندارید می توانید از این نرم افزار ها کمک بگیرید اما در نظر داشته باشید که ممکن است فایل های خروجی این برنامه ها استاندارد با دستگاه های چاپ نباشند و بعدا باعث مشکل بشوند اما اگر قصد دارید از این کارت ویزیت ها به صورت دیجیتال استفاده کنید می توانند پیشنهاد خوبی باشند.

قیمت طراحی کارت ویزیت مراکی

مجموعه ی مراکی با داشتن طراحان حرفه ای و باسابقه در زمینه ی طراحی برندینگ سعی دارد بالاترین کیفیت و جدید ترین سبک طراحی را با معقول ترین قیمت به مشتریان ارایه دهد. جهت مشاوره ی رایگان از نحوه ی ثبت سفارش و پرسیدن سوالات خود می توانید از طریق راه های تماس درج شده در سایت مراکی اقدام کنید.

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
طراحی کارت ویزیت ارزان