قیمت طراحی هویت بصری

قیمت طراحی هویت بصری بستگی به نوع المان های انتخابی و کیفیت طراحی آن دارد. مهمترین المان های هویت بصری شامل لوگو، تایپوگرافی، پترن و عناصر گرافیکی هستند و بیشترین هزینه طراحی مربوط به موارد یاد شده است.

المان های هویت بصری قابلیت اجرا و پیاده سازی بر بسته بندی محصول، کاتالوگ ها، سربرگ ها، ست اداری و … را دارا بوده و بسته به نظر نهایی مشتری بر روی اقلام مختلف اجرا می شوند. جهت اطلاعات بیش تر در حوزه های دیگر طراحی می توانید به سایر مقالات مراکی از جمله طراحی کارت ویزیت حرفه ای  یا طراحی کارت ویزیت ارزان مراجعه کنید.

قیمت طراحی هویت بصری

اقلام هویت بصری

منظور از اقلام هویت بصری کلیه ی مواردی است که المان های هویت بصری از جمله لوگو، پترن، عناصر گرافیکی و … بر روی آن ها اجرا می شوند تا یک تصویر یکپارچه و منسجم از برند سازمان را به نمایش بگذارند. از مهمترین اقلام هویت بصری می توان به کاتالوگ، بروشور، صفحات مجازی، ایمیل، ست اداری، بسته بندی محصول، سربرگ، پاکت نامه و … اشاره نمود. انتخاب هریک از این اقلام کاملا سلیقه ای بوده و تنها به نظر مشتری و مقدار هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته است، بستگی دارد.

دفترچه هویت بصری

دفترچه هویت بصری که در اصطلاح عامیانه برند بوک نامیده می شود، یک کتابچه ثبت مستندات از رویه ها و دستورالعمل های انتخاب و طراحی لوگو، رنگ، تایپوگرافی، تصاویر و … موجود در برند است که به تداوم برند در ارتباطات داخلی و خارجی می انجامد.

دفترچه های هویت بصری علاوه بر اشاره به جزئیات بصری برند، به موارد غیر بصری برند همچون داستان برند، فلسفه برند، شخصیت برند، صدای برند و … نیز اشاره دارند.

طراحی هویت بصری برند

شکل رقابت در دنیای امروز تغییرات بسیاری داشته است و تاکید بر مزیت هایی همچون قیمت و کیفیت برای جذب مشتری به تنهایی کافی نیست چراکه تنوع محصولات به شدت افزایش یافته و تعداد تولید کنندگان نیز به سرعت در حال افزایش است. بنابراین آنچه موجب جذب اولیه ی مشتری به یک محصول در این بازار پر رقابت می شود، هویت بصری برند است.

طراحی هویت بصری برند به منزله ی طراحی دکور کسب و کار است و هرچه این دکور جذاب تر و حرفه ای طراحی شود، مسلما مشتریان بیشتری را جذب خواهد نمود.

عناصر هویت بصری برند

 

عناصر هویت بصری برند شامل موارد متعددی هستند که مهمترین آن ها شامل لوگو، رنگ، پترن، فونت، نام برند، امضای برند، صدای برند، شعار برند و … است. آنچه در شکل گیری این عناصر نقش اساسی دارد، فرهنگ سازمانی و فرهنگ منطقه ای است. علاوه بر موضوع فرهنگ، اهداف، استراتژی ها و آرمان های سازمانی نیز از دیگر موارد تأثیرگذار در این مقوله به شمار می آیند.

قیمت طراحی هویت بصری

قیمت طراحی هویت بصری

قیمت طراحی برند

تعرفه ی طراحان مختلف برای طراحی برند متفاوت است. بخشی از علت تفاوت قیمت طراحی برند، به تخصص و تجربه ی طراحان مختلف برمیگردد. هرچه سابقه و تجربه ی طراح بیشتر باشد دستمزد بالاتری خواهد داشت. بخشی دیگر از این تفاوت ها، از تنوع اجزای برند نشأت می گیرد چراکه برندها از اجزای متفاوتی تشکیل شده اند و در طراحی یک برند انتخاب نوع و تعداد اجزا مطابق با نظر مشتری انجام می شود.

مهم ­ترین و اساسی ترین جز یک برند، لوگوی برند است. بسته به اینکه طراحی لوگو به صورت کاملاً اختصاصی یا با قالب آماده انجام شود، نرخ ها متفاوت است. در خصوص سایر اجزای برند نیز این امر صادق است و به میزانی که طراحی به سمت اختصاصی بودن تمایل داشته باشد، قیمت نهایی افزایش میابد.

قیمت طراحی عکس نوشته

تعیین قیمت طراحی عکس نوشته ها و به طور کلی تمام طراحی های گرافیکی به عوامل متعددی از جمله مهارت و سابقه ی کاری طراح، مدت زمان انجام طراحی، چاپی یا دیجیتالی بودن طرح و … بستگی دارد. به همین جهت تعرفه های طراحی گرافیکی و از جمله عکس نوشته ها، نرخ ثابتی نداشته و به تناسب نیاز کارفرما و ویژگی­ های مورد نظر وی مختلف است.

طراحی لیست قیمت

طراحی لیست قیمت یکی از کارهای گرافیکی پرکاربرد است. رنگ و طرح مورد استفاده در لیست قیمت می تواند از یک طرح و قالب آماده اتخاذ گردد و یا به صورت کاملا اختصاصی برای کسب و کار مربوطه طراحی شود. سازمان هایی که دارای ست اداری هستند، لیست قیمتی با پترن مشابه مورد استفاده در ست اداری خواهند داشت.

طرح و رنگ های مورد استفاده در لیست قیمت کسب وکارهای مختلف می بایست با نوع کسب وکارهای تناسب داشته باشد. به عنوان مثال اگر لیست قیمت برای یک شرکت فروش محصولات ارگانیک طراحی می شود، استفاده از تم رنگ سبز و نمادهای مربوط به گیاهان انتخاب مناسبی به شمار می آیند.

آموزش طراحی هویت بصری

طراحی هویت بصری یک شاخه های هنر گرافیک است که یادگیری آن نیازمند آموزش های تخصصی است.

آموزش طراحی هویت بصری اغلب به صورت دوره های تخصصی در آموزشگاه های هنری انجام می شده است اما با شیوع بیماری کرونا و لغو کلاس های آموزش حضوری، آموزش های مجازی در این زمینه بسیار رونق گرفته اند.

برای اطلاع از جزئیات شرکت در کلاس های آموزش مجازی طراحی هویت بصری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
اقلام هویت بصری