تصویر پست

طراحی و چاپ ست اداری ؛ در این مقاله قصد داریم شما را با ست اداری و کاربرد های آن آشنا کنیم . پس در ادامه با ما همراه باشید . به مجموع اوراق اداری مانند سربرگ ، سربرگ، پاکت نامه، پوشه، کارت ویزیت ، فولدر و… که دارای طرح گرافیکی یکسان و ست می باشند که جهت امور اداری و تجاری همچون مکاتبات با سایر شرکت ها ،ادارات و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرند ، ست اداری می گویند که بنا به نیاز می توان همه یا بخشی از این ست را تهیه نمود .

معرفی چاپ ست اداری

چاپ ست اداری از جمله روش های موثر برای معرفی شرکت و موسسه خود به مخاطبان هدفتان است . بنابراین برای تبلیغات موثر و معرفی برند و ارائه توضیحات کلی در مورد شرکت و موسسه خود طراحی و چاپ یک ست اداری حرفه ای مورد نیاز است . بهره مندی از یک ست اداری جذاب از مهم ترین و اولین نیاز های شروع کسب و کار می باشد و علاوه بر معرفی برند در تبلیغ لوگو و برند شما موثر می باشد . طراحی ست اداری شامل نام و نشان شما می باشد که بر حسب سلیقه شما روی کاغذ هایی با جنس مختلف از جمله کاغذ تحریر، کتان وفانتزی چاپ می شود . همچنین این ست شامل محصولات دیجیتالی نیز می شود .

طراحی و چاپ ست اداری

طراحی و چاپ ست اداری

 

ست اداری شامل چیست ؟

در ادامه لیستی از ست ادرای خدمت شما ارائه می دهیم . توجه کنید که ست اداری حداقل از 3 مورد شروع می شود اما برای بهره مندی از تبلیغ بهتر موارد دیگر را نیز به آن اضافه می کنند :

  • کارت ویزیت
  • سربرگ A4 و A5
  • بروشور
  • کاتالوگ
  • پوستر
  • تقویم و استند
  • فولدر یا پوشه
  • قبوض، پرداخت، ورودی، خروجی
  • پاکت “CD”
  • پاکت نامه (ملخی)

ویژگی های ست اداری زیبا

همان طور که پیش از این اشاره کردیم اولین گام لازم الاجرا برای شروع یک کسب و کار طراحی و چاپ ست اداری می باشد . البته باید ذکر کنیم که منظور ما از لازم الاجرا بودن آن از نظر قانونی نیست بلکه به سبب اهمیت آن در پیشرفت و موفقیت کسب وکار و برند شماست . همچنین طراحی دقیق و منحصر به فرد این ست نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و از آنجایی که از عناصر مهمی در معرفی و تبلیغ لوگو و برند شما به شمار می رود باید از افراد متخصص در این زمینه بهره گرفت تا طراحی کاملا هوشنمدانه و ریزبینانه ای را برای ست اداری شما انجام دهند . ست اداری جهت انجام کار های اداری و ارتباط با مخاطبان و سایر شرکت ها و موسسات طراحی میشود بنابراین باید از طرحی منحصر به فرد و استاندارد استفاده کرد تا شرکت شما در رتبه و جایگاه بالاتری قرار گیرد. به طور کلی یک ست زیبا و شیک انتقال دهنده پیام شما است از این رو بایستی مطابق با استانداردهای مرتبط با نوع فعالیت شما، طراحی شود.

طراحی و چاپ ست اداری

طراحی و چاپ ست اداری

 وجود هماهنگی در ترکیب رنگ‌ها

یکی از عناصر مهم در گرافیک ، رنگبندی است . رنگ ها احساسات را به مخاطب نشان می دهند یک ابزار مهم برای انتقال هدف به بیننده است بنابراین یک طراح حرفه ای باید با توجه به حوزه فعالیتی که برای آن ست اداری طراحی می کند ، رنگ ها را به دقت انتخاب کند . جالب است بدانید که رنگ ها با توجه به جنس کاغذ باید انتخاب شوند . هماهنگی رنگبندی در اجزای ست اداری نظیر سربرگ، کارت ویزیت، فولدر و پاکت باید در نظر گرفته شود تا زیبایی بصری بیشتری داشته باشد و بیننده را مجذوب خود کند .

 نقش فونت و انتخاب فونت مناسب

اگر شما قصد دارید یک ست اداری منحصر به فرد طراحی کنید ، باید تمامی جزئیاتی که در طراحی آن نقش دارند را در نظر بگیرید . انتخاب فونت مناسب مخصوصا برای نوشتن لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با فونت و سایزی نوشته شود که در نظر بیننده جذاب تر باشد .برای طراحی کارت ویزیت  معمولا فونت‌های فانتزی با سایز متوسط ایده خوبی است. اما بهتر است از فونت‌های ساده با سایز متوسط برای طراحی پاکت نامه و سربرگ استفاده شود.

شما را به مطالعه مقاله روبرو دعوت می نماییم : طراحی ست اداری حرفه ای

  اصول طراحی ست اداری

طراحی ست اداری باید بر اساس اصول خاصی انجام شود تا بتواند تاثیر موثری در مخاطبان داشته با شد . از جمله این موارد ، هماهنگی است . در طراحی ست اداری باید از هماهنگی درونی و بیرونی برخوردار باشد . هماهنگی درونی به معنای هم شکل بودن اقلام ست می باشد . هماهنگی بیرونی نیز عبارت است از همگون بودن طراحی ست اداری با سایر طراحی‌های خارج از این ست که موجب دستیابی به هماهنگی کلی در تمامی طراحی‌های موجود در سازمان می‌شود. دومین نکته توجه به موضوع فعالیت است . این موضوع در مورد شرکت هایی که پیش از طراحی ست از جلوه های بصری برخوردار نبودند ، از اهمیت بالاتری برخوردار است . در هنگام طراحی ست اطلاعات کامل ضروری است . منظور از اطلاعات ضروری اطلاعاتی است که مخاطب برای ارتباط با شرکت به آن نیازمند است . در درجه اول نام تجاری به همراه اطلاعات تماس باید روی همه اقلام ست موجود باشد . اطلاعات تماس عمومی شامل آدرس پستی، شماره تلفن، آدرس وب‌ سایت و آدرس پست الکترونیکی است. البته بنابر نیازهای خاص هر کسب‌وکار، امکان استفاده از سایر روش‌های ارتباطی از جمله آدرس پروفایل کسب‌وکار در شبکه‌های اجتماعی نیز، راه‌کار مناسبی است. همچنین برای داشتن ست اداری منحصر به فرد و بهتر رعایت استاندارد های مختلف و استفاده از ایده های خلاقانه کمک فزونی خواهد کرد .

طراحی و چاپ ست اداری

طراحی و چاپ ست اداری

 

قیمت ست اداری

قیمت نهایی ست اداری با توجه به معیار های مختلفی از جمله روش طراحی ، قالب ست و … سنجیده می شود که متاسفانه با توجه به نوسانات بازار ارز و افزایش نرخ آن ، قیمت نهایی طراحی و چاپ این ست ها نیز افزایش یافته که موجب ایجاد دغدغه برای نیازمندان این حوزه شده است . بنا براین لازم است طراحان این ست ها در صدد یافتن روشی باشند که بدون کاهش کیفیت ، از قیمت تمام شده تا حدودی کم کنند .

نتیجه گیری

شما با تهیه یک ست اداری منحصر به فرد میتوانید به موفقیت و پیشرفت کسب و کار خود کمک کنید و با معرفی و تبلیغ برند خود سبب آشناییی مردم و همکاران خود در حوزه فعالیتی خود با برند شما شوید . امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله توضیح کاملی درباره این اقلام اداری ضروری خدمت شما ارائه دهیم . ممنون که تا به اینجا همراه ما بودید .

 

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
طراحی لوگو و ست اداری