تصویر پست

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی، از جمله خدمات گرافیکی است که توسط گرافیستان و به طور تخصصی تر، توسط طراحان لوگو انجام می شود. تمامی مشاغل مربوط به خدمات درمانی و پزشکی اعم از پزشکان عمومی و متخصص، پیراپزشکان، پرستاران، بیمارستان ها، داروخانه و فروشگاه های تجهیزات پزشکی نیازمند لوگوی پزشکی اختصاصی و منحصر به فرد خود هستند.

در ادامه با ما همراه باشید تا با جزئیات بیشتری از جنبه های طراحی لوگو پزشکی آشنا شوید.همچنین جهت اطلاعات بیش تر در حوزه های دیگر طراحی می توانید به سایر مقالات مراکی از جمله طراحی کارت ویزیت حرفه ای یا طراحی کارت ویزیت ارزان مراجعه کنید.

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

خدمات طراحی لوگو

طراحی لوگو یکی از اولین اولویت های یک کسب و کار در شروع فرایند برندسازی است. امروزه اهمیت توجه کسب و کارهای مختلف به هویت بصری و خصوصاً نام و نشان تجاری در جلب توجه مخاطبان هدف برای بازاریابی و فروش محصولات و خدمات، بر هیچ مدیر موفقی پوشیده نیست.

بدین ترتیب کسب وکارهایی فعال در حیطه برندسازی، برای حضور و رقابت در بازارهای پر رقیب امروزی، به خدمات طراحی لوگو که از جمله مهمترین بخش هویت بصری سازمان است، نیاز مبرم و جدی دارند.

برای دریافت خدمات طراحی لوگو حرفه ای با طراحان مجرب تیم مراکی تماس حاصل فرمایید.

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

شرکت طراحی لوگو

شرکت مراکی دیزاین، یک شرکت طراحی لوگو و خدمات گرافیکی حرفه ای است که سوابق درخشانی در این حوزه دارد. تیم مراکی دیزاین از سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است و روز به روز تیم خود را کامل تر و حرفه ای تر نموده است. طراحان مراکی دیزاین به شما کمک می کنند تا برند خود را به بهترین شکل ممکن به دیگران معرفی کنید و با داشتن یک هویت بصری حرفه ای، در میان رقبا متمایز ظاهر شوید

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

 

شرکت طراحی لوگو پزشکی

شرکت طراحی لوگو پزشکی مراکی بر این باور است که هویت بصری و بالاخص لوگو که مهمترین جزء آن به شمار می رود، زمینه ساز مناسبی برای برندسازی کسب و کار پزشکی بوده و معرف مناسبی برای هویت‌سازمانی، رنگ سازمانی، چهره پزشک و تفکر مطب باشد.

در واقع می توان ادعا نمود که طراحی یک لوگوی پزشکی اصولی و مهندسی شده، منجر به اعتماد سازی بین بیمار و پزشک می شود و رضایت مندی بیمار را به دنبال خواهد داشت

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

ساخت لوگوی پزشکی

مشاغل مرتبط با خدمات پزشکی جزء حرفه‌ای ترین و حساس‌ترین مشاغل هر کشور به حساب می آیند چراکه فراهم نمودن بسترهای لازم برای حفظ سلامت افراد جامعه، مهمترین و با الویت ترین وظیفه سران هر حکومت است.

علاوه بر فراهم بودن بسترهای لازم برای ارائه خدمات درمانی به بیماران، عوامل مهم دیگری همچون شکل گیری ارتباط بر پایه ی اطمینان و اعتماد بین بیمار و پزشک در روند بهبود بیماران بسیار موثر است. زیرا زمانی که بیمار با اطمینان قلبی از پزشک خود، روند درمان را در پیش می گیرد، مسلماً به اثربخش بودن درمان امید داشته و بهبودی تسریع می یابد. یکی از روش‌هایی که پزشکان را در جلب اعتماد اولیه بیماران یاری می‌ دهد، ساخت لوگوی پزشکی اصولی و مهندسی شده است چراکه نشانه های تصویری تاثیر بسیاری بر روان انسانی دارند.

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

موضوع برای طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو برای انواع تخصص های پزشکی، پیراپزشکی و پزشکان عمومی، بیمارستان ها، کلینیک ها و مطب ها، داروخانه ها و شرکت های داروسازی، شرکت های تجهیزات پزشکی، مراکز تحقیقات پزشکی، سازمان انتقال خون، دانشگاه های مرتبط با علوم پزشکی و  بسیاری از مراکز دیگر که در زمینه ی سلامت و خدمات درمانی مشغول هستند موضوعی برای طراحی لوگو پزشکی هستند.

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

لوگو مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی، رشته ای ترکیبی از علم مهندسی و پزشکی است و سالت اصلی آن طراحی و ساخت کلیه لوازم پزشکی مورد استفاده در بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، کلینیک های زیبایی و … است. شرکت های مهندسی پزشکی نیز همچون  سایر کسب و کارها، نیازمند یک لوگوی حرفه ای و هویت بصری جذاب برای رقابت با رقیبان صنعت خود هستند.

طراحی هویت بصری و لوگوی مهندسی پزشکی حرفه ای برای این شرکت ها، تنها به دست یک طراح حرفه ای و مجرب انجام می شود. گروه طراحان مراکی آماده هستند که وجه تمایز را به کسب و کار شما هدیه بدهند و شرایط لازم برای برند سازی اولیه کسب و کارتان را فراهم نمایند.

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

نمونه لوگو پزشکی

در طراحی لوگو پزشکی اغلب از نمادهایی استفاده می شود که برای تمام مردم دنیا یادآور و نشان پزشکان و موضوعات مربوط به سلامت و درمان هستند. این نمادها شامل قلب، ضربان قلب، گوشی پزشکی، سیب، اعضای بدن مثل دندان، گوش، چشم و … است. رنگ های مورد استفاده در لوگوهای پزشکی، اغلب ترکیبی از رنگ سفید، سبز و آبی هستند. تصویر ذیل نشان دهنده یک نمونه لوگو پزشکی است.

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو دندانپزشکی

لوگوها، زبان تصویری کسب و کار هستند و انتقال بسیاری از مفاهیمی را ساده تر می نمایند. طی سالیان اخیر، کاربرد لوگو و نوع طراحی لوگو دچار تحولات بسیاری شده است.

به عنوان مثال در گذشته تنها از نماد یک دندان سادهبه عنوان لوگو برای شغل دندان پزشکی، استفاده می نمودند اما امروزه فلسفه طراحی لوگو پیچیده تر شده است و طرح و رنگ ها و المان هایی که در لوگوها استفاده می شوند دارای معانی و مفاهیم پیچیده تری هستند.

تصویر ذیل نمونه ای از طراحی لوگو دندانپزشکی است. همان طور که رد تصویر دیده می شود، نماد دست و پایه ی باندپیچی شده ی دندان نشان از تلاش پزشک برای التیام دندان بیماران خود دارد که مفهوم بسیار ارزشی برای بیماران است.

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

لوگو پزشک عمومی

طراحی لوگو پزشکی چند سالی است که در میان پزشکان و مراکز خدمات درمانی ترویج یافته است. امروزه اغلب پزشکان عمومی و متخصص، پیراپزشکان، بیمارستان ها و کلینیک های درمانی و زیبایی، دانشگاه های علوم پزشکی، مراکز انتقال خون و … که در زمینه پزشکی و درمانی فعالیت می کنند، از لوگوهای پزشکی استفاده می نمایند. در میان انواع لوگوهای پزشکی، لوگو پزشک عمومی رایج ترین سفارش لوگوی پزشکی به طراحان و گرافیستان است.

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

آرم های پزشکی

علم پزشکی علم وسیعی است و زیرشاخه های بسیاری دارد و هریک از این زیرشاخه ها، نماد ها و نشانه های گرافیکی مختص به خود را دارند.

علائم و نشانه هایی که در طراحی لوگوهای پزشکی به کار برده می شوند باید به گونه ای انخاب شوند که بیننده به محض رویت آن متوجه نوع تخصص پزشک شود. به عنوان مثال، نماد گوشی پزشکی اغلب برای پزشکان عمومی، نماد قرص کپسولی و علامت + نماد داروخانه، لوازم جراحی نماد جراحان و … می باشد.

از جمله رایج ترین نمادها و آرم های پزشکی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • نماد قرص یا کپسول در لوگوی شرکت های داروسازی و داروخانه ها.
  • نماد سیب به نشانه سلامتی و تندرستی که کاربرد گسترده ای در طراحی لوگوی همه زیرشاخه های پزشکی و درمانی دارد.
  • نماد دندان یا لبخند برای لوگوی کلینیک های دندان پزشکی
  • نماد اعضای بدن مرتبط( گوش، چشم، قلب و …) با تخصص پزشک.
  • نماد گوشی های پزشکی برای لوگوی پزشکان عمومی
طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو صنعتی

یکی از پر متقاضی ترین کارهای گرافیکی، طراحی لوگو صنعتی است. علت استقبال گسترده صاحبان صنایع از طراحی لوگو حرفه ای، اهمیت این المان مهم هویت بصری در جلب توجه و اعتماد مشتریان صنعت است. در واقع می توان لوگوی صنعتی حرفه‌ای را صدای رسای صنعت و حامل پیام صاحبان کسب و کار به مخاطبانشان دانست. لوگوی صنعتی را معمولاً متناسب با نام شرکت و نوع خدمات آن طراحی می شود. در طراحی لوگوهای صنعتی اغلب از رنگ های قرمز، آبی، سبز، قهوه‌ای و طرح رنگ سیاه و سفید استفاده می شود چراکه در روانشناسی رنگ‌ها، قرمز نماد شور و سرزندگی، رنگ آبی نماد ثبات و امنیت، رنگ سبز نماد تعادل و سازگاری با محیط زیست، رنگ قهوه‌ای نماد تجربه و کمال کاری و طرح سیاه و سفید نماد اعتبار و جدیت است.

کار طراحی لوگو

کار طراحی لوگو، یک کار کاملاً تخصصی و حرفه ای است و علاوه بر دانش کار با نرم افزارهای گرافیکی، نیاز به دانش شناسایی مخاطب هدف و نیازهای آنان، دانش روانشناسی رنگ ها و طرح ها، تسلط بر معنا و مفهوم نماد ها و نشانه ها و …  دارد.

وجود یک لوگوی تخصصی و حرفه ای به اندازه ای در موفقیت برندسازی یک کسب و کار موثر است که صاحبان کسب و کارهای بزرگ، حاضر به پرداخت دستمزدهای نجومی و چندصد میلیونی برای طراحی لوگوی تجاری خود هستند.

طراحی لوگو پزشکی

طراحی لوگو پزشکی

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
طراحی لوگو حرفه ای