تصویر پست

طراحی لوگو و ست اداری ؛ از مهم ترین بخش ها برای هر کسب و کاری می باشد و امروزه بسیاری از برندهای تجاری در راستای شناخت بیشتر کسب و کار خود و همچنین معرفی فعالیت ها و محصولات خود از این روش بهره می برند . وجود یک لوگو مناسب و همچنین ست اداری می تواند در هماهنگی و همچنین برندسازی شما اهمیت ویژه ای داشته باشد . یک ست اداری از بخش های بسیار متفاوتی تشکیل شده است که در حین طراحی می تواند متناسب با انتخاب کارفرما متمایز باشد . در طراحی ست های اداری آنچه می تواند شما را از دیگر رقبا متمایز بکند ، وجود اختلاف و به نوعی خلاقیت در طراحی های شما می باشد . امروزه بسیاری از برندهای تجاری از ضرورت وجود لوگو و ست های اداری آگاه می باشند ، بنابراین با ایده از طراحان خلاق سعی در برندسازی بسیار ویژه ای داشته باشید تا از این طریق بتوانید به معرفی و شناخت بهتر کسب و کار خود کمک بکنید . برای آشنایی بیشتر با طراحی ست اداری ، طراحی کارت ویزیت ارزان ، طراحی کارت ویزیت حرفه ای و قیمت طراحی کارت ویزیت مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

نکات طراحی ست اداری

در طراحی ست اداری نکات بسیار حائذ اهمیتی وجود دارد که در صورت عدم توجه به آنان نمی توان نتیجه مطلوب و قابل ارائه ای برای کارفرما داشت . یک ست اداری در واقع معرف کسب و کار و برند شما می باشد و به نوعی در نبود شما نیز نشان دهنده ی هویت شما و فعالیت شما می باشد ، بنابراین در طراحی ست های اداری توجه و رعایت نکاتی بسیار ضروری می باشد . از جمله نکاتی که در حین طراحی ست های اداری باید به آنان توجه کرد ، عبارتند از :

 • هماهنگی کامل ست اداری با بخش های مختلف سایت شرکت
 • هماهنگی ست اداری با لوگوی شرکت
 • انتخاب یک رنگ سازمانی مناسب
 • انتخاب یک فونت مناسب
 • انتخاب کاغذ مناسب
 • عدم استفاده از فونت رنگی
 • عدم استفاده بیش از حد تصاویر
 • توجه به حاشیه امن
 • طراحی سربرگ
 • انتخاب بهترین جایگاه برای لوگو با توجه به فارسی و یا لاتین بودن آن
 • استفاده از طرح های ساده و خلاقانه
نکات طراحی ست اداری

نکات طراحی ست اداری

ست اداری شامل چیست ؟

یک ست اداری به طور کلی دارای بخش های گوناگونی می باشد که با توجه به انتخاب کارفرما و انتظارات مد نظر او ، قابل افزایش و یا کاهش می باشند . در انتخاب و طراحی ست های اداری توجه به نوع کسب و کار و همچنین هماهنگی و تناسب ست اداری با لوگو بسیار با اهمیت می باشد . یکی از مهم ترین بخش های هر ست اداری انتخاب یک رنگ سازمانی بسیار مناسب برای کسب و کارتان می باشد . به طور کلی یک ست اداری شامل موارد زیر می باشد :

 • سربرگ A4  و A5
 • فولدر
 • پاکت A4 و A5
 • سربرگ
 • یادداشت
 • پاکت اداری
 • لیبل سی دی و جلد آن
 • لیبل دی وی دی و جلد آن
 • خودکار تبلیغاتی
 • پاکت
ست اداری شامل چیست ؟

ست اداری شامل چیست ؟

ست اداری گرافیکی

امروزه وجود ست اداری برای هر کسب و کاری از الزامات می باشد ولی آنچه می تواند در تاثیرگذاری بیشتر این ست های اداری بسیار موثر باشد ، انتخابی بسیار خلاقانه می باشد . طرح های بسیاری برای ایده گرفتن در راستای نوع هر کسب و کاری موجود می باشد ، اما یک طراحی خلاقانه نیازمند پیش زمینه هایی در ارتباط با شناخت گرافیک و همچنین رنگ شناسی خواهد داشت تا از این طریق بتوان به یک طراحی ایده آل در هر زمینه ای منجر شود .

امروزه بستر وسیع اینترنت شرایطی را ایجاد کرده است که افراد با هر سطحی از علم و آگاهی بتوانند در زمینه های گوناگون اطلاعات خود را افزایش دهند و در راستای علوم مختلف دارای شناخت و توانایی باشند . نرم افزارهای بسیار زیادی برای طراحی و ساخت لوگو و همچنین ست های اداری در حال حاضر در دسترس می باشند که با کمی آگاهی می توان مهارت های کافی برای استفاده از آنان را فرا گرفت . علاوه بر این بسیاری از آموزش های مفید در زمینه طراحی ست های اداری و لوگو در اینترنت قابل دسترسی می باشند که اکثرا به صورت رایگان و با هزینه های بسیار کم در حال انتشار می باشند .

ست اداری گرافیکی

ست اداری گرافیکی

سایز ست اداری

در انتخاب سایز ست اداری علایق و همچنین نیاز مشتری بسیار با اهمیت می باشند ، زیرا از اصلی ترین عوامل در تعیین سایز ست اداری می باشند . ست های اداری دارای ملزومات بسیار زیادی می باشند ولی از مهم ترین بخش های هر ست اداری ، سربرگ ، پاکت و کارت ویزیت می باشند . معمولا در انتخاب سایر ست های اداری ، به گونه ای سایز ها تعیین می شوند که حداقل دور ریز کاغذ به وجود بیاید . در ادامه با سایز این 3 بخش اصلی آشنا خواهیم شد :

 • سایز سربرگ
طول ( میلیمتر ) عرض ( میلیمتر )
Letter 279.4 215.9
سربرگ A4 297.0 210.0
سربرگ A5 210 148
 • سایز پاکت
طول ( میلیمتر ) عرض ( میلیمتر )
پاکت ملخی 225 110
پاکت A4 310 230
پاکت A5 255 165
 • سایز کارت ویزیت
طول ( میلیمتر ) عرض ( میلیمتر )
کارت عابر بانک 86 54
چاپ افست 85 55
سایز معمولی چاپ افست 84 48
سایز معمولی چاپ دیجیتال 90 50
کارت مربعی 50 50
نیم لت 80 43

طراحی و چاپ ست اداری

طراحی ست های اداری به طور کلی به 2 صورت امکان پذیر می باشد . در روش اول ، طرح هایی به صورت پیش فرض و از قبل طراحی شده اند و شما تنها با انتخاب آنان می توانید سفارش خود را ثبت کرده و در مدت زمان کمی ، سفارش خود را تحویل بگیرید . در روش دوم ، شما با کارشناسان مربوطه ارتباط برقرار کرده و یا ایده خود را بیان می کنید و یا از تجربیات طراحان در زمینه طراحی یک ست اداری متناسب با کسب و کار خود کمک می گیرید که قطعا در مقایسه با روش اول نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت .

بعد از انتخاب طرح مورد نظر ، سفارش شما توسط مدیر فروش ثبت شده و در این مراحا نیاز به اطلاعات مورد نیاز در زمینه چاپ ست اداری می باشد ، در این قسمت است که ویژگی هایی از جمله جنس کاغذ ، تعداد ست اداری مورد نیاز برای چاپ و … مورد بحث قرار خواهد گرفت . در انتخاب نوع کاغذ برای ست های اداری از دقت بسیار زیادی استفاده کنید زیرا این ست های اداری در معرض شرایط گوناگون قرار گرفته و می توانند آسیب ببینند .

طراحی و چاپ ست اداری

طراحی و چاپ ست اداری

قیمت طراحی ست اداری

یک ست اداری کامل براساس نوع طراحی و همچنین اصول طراحی ست اداری ، دارای قیمت های بسیار متفاوتی می باشد . در تعیین قیمت ست های اداری عوامل متعددی تاثیرگذار می باشند که هر کدام بر اساس انتخاب کارفرما و همچنین معیارها شما ، در قیمت نهایی تاثیر مستقیم خواهند داشت . نوع کاغذ چاپی ، طرح های مورد استفاده ، نوع فونت ، سربرگ و … همگی از عوامل تاثیر گذار در قیمت نهایی می باشند .

برای اطلاع از قیمت طراحی انواع ست اداری و همچنین طراحی لوگو حرفه ای برای انواع کسب و کارها ، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط بوده و از تجربیات مفید آنان در این زمینه مطلع شوید . یک طراحی حرفه ای که توسط تیمی خبره انجام شده باشد ، می تواند در برندسازی شما بسیار موثر باشد ، زیرا آنچه می تواند سبب تمایز این ست های اداری باشد ، وجود خلاقیت در طراحی آنان می باشد .

قیمت طراحی ست اداری

قیمت طراحی ست اداری

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
طراحی ست اداری ارزان