تصویر پست

طراحی لوگو

یکی از مهم ترین عوامل در فرآیند برندینگ شرکت ها و صنایع مختلف، مسئله ی طراحی لوگو می باشد. کسب و کارهای مختلف برای انجام تبلیغات اثر بخش و پر بازده نیازمند یک لوگوی منحصر به فرد و خاص هستند که به صورت کاملا حرفه ای و متناسب با شرایط و ویژگی های خاص کسب وکار طراحی شده باشد.
در ادامه این مطلب به بررسی عوامل موثر در طراحی لوگو و تعدادی از انواع لوگوهای موجود خواهیم پرداخت. با مراکی همراه باشید.

همچنین جهت اطلاعات بیش تر در حوزه های دیگر طراحی می توانید به سایر مقالات مراکی از جمله طراحی کارت ویزیت حرفه ای  یا طراحی کارت ویزیت ارزان مراجعه کنید.

طراحی لوگو

طراحی لوگو بورس

به طور کلی در این زمینه ، قواعد و قوانین مشترکی وجود دارد که طراحی لوگو بورس نیز از این قاعده مستثنی نیست. برخی از قواعد کلی طراحی که موجب بهبود خروجی آن می گردد، در ذیل خلاصه شده است:

رعایت اصل سادگی در طراحی
جذابیت و ارزش آفرینی
منحصر به فرد بودن
انتخاب ترکیب رنگی مناسب و مرتبط با کسب و کار و جامعه ی هدف
انتخاب تصویر مناسب در لوگو
انعطاف پذیری در گذر زمان
منعکس کننده ی فعالیت سازمان
قابلیت انطباق با کلیه ی ابزارآلات تبلیغاتی اعم از بیلبورد، روزنامه، آگهی تبلیغاتی تلوزیون و …

طراحی رایگان لوگو

گاهی افراد به دنبال یک ابزار نه چندان پیچیده ای هستند که این امکان را برای آنان فراهم سازد که کار طراحی لوگوی کسب و کارشان را با سلیقه ی شخصی خود و بدون پرداخت هیچ هزینه ی طراحی، انجام دهند.
خوشبختانه طراحی رایگان لوگو خدمت جدیدی است که بسیاری از سایت های داخلی و خارجی ارائه می دهند و با یک جست و جوی ساده می توان به سادگی به خدمات دست یافت.

طراحی لوگو

فاکتور طراحی لوگو

داشتن یک لوگوی خوب، یک امر ضروری برای تمامی کسب و کارهای حرفه ای و موفق است. آنچه در میزان اثر گذاری و کارکرد درست یک لوگوی تجاری تأثیر مستقیم دارد، فاکتور طراحی لوگو است. توجه به نکات و ظرافت هایی که طراحان حرفه ای برای طراحی یک لوگوی برجسته و متمایز گوشزد می کنند قطعا در موفقیت یک طراح نقش اساسی دارد. در این بخش برخی از فاکتور طراحی لوگو های موفق را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

این عوامل شامل:
تصویر لوگو
رنگ لوگو
خاص و منحصر به فرد بودن آن
انتقال درست هدف کسب و کار
به یاد ماندنی بودن
تناسب با کلیه ی زمان ها

طراحی لوگو

طراحی لوگو آنلاین مذهبی

مراکز و موسسات مذهبی همچون سایر مراکز تولیدی، صنعتی، خدماتی و … نیازمند یک برند و لوگوی منحصر به فرد خود هستند. در طراحی های مذهبی، عوامل فرهنگی، باورهای دینی، نمادها و رنگ های مذهبی رایج در جامعه و … نقش بسیار مهمی دارند و در کشورهای مختلف متفاوت هستند. به عنوان مثال رنگ های سبز و آبی فیروزه ای از رنگ های رایج در اماکن و نمادهای مذهبی ایران است.
امروزه مراکز خیریه، هیأت های مذهبی، موسسات گردشگری مذهبی و … نیز از لوگوهای منحصر به فرد استفاده می نمایند و به همین جهت خدمات طراحی لوگو آنلاین مذهبی در کشور ما رو به افزایش است.

طراحی لوگو

موضوع برای طراحی لوگو

امروزه ساخت لوگو در حیطه ها و زمینه های مختلفی انجام می شود که از جمله ی آن می توان به زمینه های تاریخی، ادبیات، پزشکی، صنعت، شیمی، جغرافیا، نجوم، فیزیک، مهندسی، خوراک، پوشاک و … اشاره نمود. این کار معمولا به صورت سفارشی و با توجه به کسب و کار مشتری و نیازهای وی انجام می پذیرد. بنابراین موضوع  همواره با سفارش مشتری مشخص می گردد.

طراحی لوگو

علم طراحی لوگو

هرچند طراحان بزرگ  در جهان سبک و ویژگی های منحصر به فرد خود را در طراحی به کار می گیرند اما این هنر نیز مانند هر هنر دیگر دارای یک سری اصول و قواعد پایه ای است که از علوم مختلف نشات گرفته است که مجموع این اصول و قوانین، علم طراحی لوگو را شکل می دهند. نتایج بررسی های اخیر حاکی از آن هستند که بر اساس این علم ، کلیه ی طراحان برجسته ی دنیا از فرآیند ذیل در طراحی بهره می برند:
گردآوری اطلاعات اولیه
بررسی و جستجو
تحقیق میدانی
خلاقیت و طراحی  با دست
وقفه و استراحت
موقعیت شناسی
ارائه طرح لوگو

طراحی لوگو سفارشی

منحصر به فرد بودن لوگوی کسب و کار، از جمله نکاتی است که اهمیت بسیار بالای آن بر هیچ فردی پوشیده نیست. طراحی  لوگو سفارشی علاوه بر اینکه موجب منحصر به فرد بودن لوگو می شود، بیشترین میزان انطباق با خواست مشتری و در نهایت رضایت بیشتر مشتری را در پی خواهد داشت. در طراحی سفارشی، مشتری آنچه را که از لوگوی مورد نظرش در ذهن پرورانده است با طراح در میان می گذارد. از این پس نتیجه ی کار کاملا به قدرت طراح در تبدیل طرح ذهنی مشتری به یک طرح واقعی منسجم بستگی دارد.

طراحی لوگو

کانال طراحی لوگو رایگان

اگر شما هم جز علاقمندان به این حوزه هستید، مطلع باشید که کانال طراحی لوگو رایگان این خدمت را به شما ارائه می دهد. شما می توانید با پشت سر گذاشتن چند مرحله ی بسیار ساده، لوگوی مورد نظر خود را خلق کنید. اگر در آخر کار از نتیجه رضایت نداشتید می توانید تنها با چند کلیک ساده، لوگوی خود را ویرایش نموده و طرح مورد نظر خود را بسازید.

اهمیت لوگو در مباحث برندینگ و تبلیغات کسب و کارهای بزرگ، واقعیتی غیر قابل انکار است. به همین جهت گرایش به طراحی های حرفه ای و خاص در میان کسب و کارهای مختلف رو به افزایش است. داشتن لوگوی منحصر به فرد تنها مختص کسب و کارها یا صنایع خاص نبوده و هر ارگان و سازمان و یا حتی هر فردی که محصول یا خدمتی ارائه می کند باید از این فاکتور مهم در کسب و کار خود استفاده نماید.

طراحی لوگو

طراحی لوگو

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
هویت بصری