تصویر پست

منظور از طراحی ست اداری، طراحی و چاپ یک طرح منحصر به فرد و متناسب با طرح و رنگ لوگوی سازمان، بر روی تمامی اقلام اداری اعم از کارت ویزیت، کارت پرسنل، سربرگ های اداری، پاکت نامه ها، خودکارها، لیوان ها و… است. در ادامه ­ی مطالب این مقاله با ما همراه باشید تا با جزئیات بیشتر این موضوع آشنا شوید. همچنین جهت اطلاعات بیش تر در حوزه های دیگر طراحی می توانید به سایر مقالات مراکی از جمله طراحی کارت ویزیت حرفه ای  یا طراحی کارت ویزیت ارزان مراجعه کنید.

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری

اقلام ست اداری

اقلام ست اداری شامل موارد خاصی هستند، اما تصمیم ­گیری در خصوص اینکه یک سازمان تا چه میزان از ست اداری استفاده نماید معمولاً بر عهده ی رئیس سازمان بوده و تا حد زیادی به بودجه سازمان و سلیقه ی رئیس سازمان وابسته است.  به طور کلی اقلام ذیل می­توانند در یک ست اداری گنجانده شوند:

  • برگه‌ های سربرگ‌ دار
  • پاکت نامه
  • کارت ویزیت سازمان
  • سررسید و دفترچه یادداشتت های سازمانی
  • فرم‌های سازمانی
  • لیوان ها
  • کارت پرسنل
  • خودکارها
  • سی دی ها
  • ….

عکس ست اداری

ست های اداری همچون لوگوی سازمان، تعیین کننده ی هویت سازمانی هستند. و استفاده از آن موجب یکپارچگی و ایجاد نظم بیشتر در سازمان شده و با توجه به اینکه بسیاری از مکاتبات و فعالیت های اداری هر سازمان با اشخاص و ادارات خارج سازمانی انجام می­شوند، استفاده از فرم ها و برگه های دارای طراحی خاص، به مسئله ی برند سازی سازمان کمک کرده و مشتریان به محض دیدن آن در هر زمان و مکان دیگر، سازمان مورد نظر را به یاد خواهند آورد.

مجموعه ست اداری

طراحی مجموعه ست اداری یک امر تخصصی است و نیاز به مهارت بسیاری دارد. انتخاب درست رنگ سازمانی، خلاقیت در طراحی، منحصر به فرد بودن طرح و توانایی جلب رضایت کامل مشتری همه از ویژگی های یک طراح حرفه ای  است.

طراحی ست اداری چیست

در پاسخ به این سوال که طراحی ست اداری چیست ؟ می­توان گفت که منظور انتخاب یک طرح و رنگ واحد و منحصر به فرد برای چاپ بر روی بسیاری از وسایل موجود در سازمان اعم از کارت ویزیت، کارت پرسنل، سربرگ ها و فرمم ها، خودکارها و … است. ست اداری نشان دهنده ی هویت و تعلق هر کدام از اشیا و لوازم به سازمان هستند. طراحی آن باید بر  اساس اصول خاصی  انجام شود تا مطلوب ترین نتیجه را در پی داشته و اثرگذاری کافی برخوردار باشد. اگر خروجی آن نامناسب باشد نه تنها موجب یکپارچگی و نظم سازمانی نمی ­شود بلکه ظاهری آشفته و بی نظم از سازمان به جای می گذارد و حتی در دیدگاه مشتریان نیز تأثیرگذاری منفی خواهد داشت.

دانلود ست اداری

بسییاری از افراد مشتاق به طراحی ست های اداری هستند و یا ترجیح می­دهند که از قالب های آماده برای ست اداری خود استفاده نمایند. در هر صورت، تعدادی قالب آماده  در اینترنت موجود است که می­تواند این کار را برای آنان ساده تر  کند. برای دسترسی ساده تر به این قالب ها می­توانند کلماتی از قبیل  دانلود ست اداری یا دانلود وکتور ست اداری را جست و جو نموده و از میان طرح های موجود طرح مورد نظر خود را انتخاب کنند.

نمونه ست اداری

ست های اداری با توجه به سلیقه ی مشتری و نظر طراح، در طرح و رنگهای مختلف، طراحی و چاپ می­شوند اما آنچه مهم است، همان حس خوبی است که از دیدن این ست های اداری در وجود کارکنان و مشتریان سازمان ایجاد می­شود.

دریافت حس خوب از یک ست اداری به میزان تجملاتی بودن طرح و جنس اشیای به کار گرفته شده در سازمان بستگی ندارد بلکه آنچه در یک ست اداری اهمیت فراوانی دارد، ارضای حس زیبایی شناختی مخاطب سازمان است که به نوع طرح، چینش طرح در لوازم، رنگ طرح، میزان مات یا شفاف بودن چاپ روی لوازم، تیرگی یا روشنی رنگ ها  و بسیاری از عوامل دیگر وابسته است.

قرارداد طراحی ست اداری

یکی از مهمترین بخش های طراحی ست اداری، بستن قرارداد  است. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که مفاد این قرارداد، تعیین کننده ی جزئیات تعهدات طراح و کارفرما است و اختلافات میان این دو را به حداقل می ­رساند. جزئیات قرداد طراحی ست اداری بین طراحان و کارفرمایان مختلف متفاوت است.

برخی کار فرمایان مشخصاً نوع طرح، رنگ، محل چاپ طرح بر روی لوازم، جنس لوازم و به طور کلی جزئیات بسیاری از ست اداری سازمان خود را تعیین می کنند و طراح موظف به رعایت آن­هاست. اما در برخی دیگر از قراردادها، کلیه جزئیات طراحی از طرف کارفرما به طراح سپرده می ­شود و تنها به این نکته تأکید می گردد که خروجی نهایی باید مطابق با نظر کارفرما اصلاح یا تغییر داده شود.

کاربرد رنگ در ترکیب بندی طراحی ست اداری

یکی از مهمترین نکات در طراحی ست اداری کاربرد رنگ در ترکیب بندی طراحی ست اداری است.

علم روانشناسی رنگ ها اثبات نموده که هر یک از رنگ­ ها تأثیرات متفاوتی بر انسان ها می­گذارند و کارکرد متفاوتی دارند. به عنوان رنگ ها گرم رنگ های تحریک کننده بینایی، شادی آور، الهام بخش هستند و این در حالی است که رنگ های سرد موجب انفعال، سکون، بی تحرکی و غم و اندوه می­شوند. در این میان رنگ های مثل رنگ خاکستری وجود دارد که رنگی خنثی است و بهتر است که در ترکیب با رنگ های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

البته نحوه ی کاربرد این رنگ ها بسیار مهم است. به عنوان مثال استفاده از رنگ گرمی همچون قرمز در ابعاد گسترده، نه تنها موجب شادی آوری نشده بلکه بعد از مدت زمان کوتاهی چشم مخاطب را خسته نموده و او را از خواندن نام های که در اوراق با رنگ قرمز چاپ شده است باز می­دارد.

طراحان مجرب به کمک علم طراحی و گرافیک، قادر هستند که ترکیب درستی از رنگ­ های مختلف را به کار گیرند تا در نهایت طرحی اصولی و چشم ­نواز ارائه کنند.

اگر به دنبال ایجاد یک تغییر و تحول در شکل ظاهری سازمان خود هستید، برای سازمان خود یک ست اداری انتخاب کنید. در حال حاضر طراحان بسیار مجربی وجود دارند که می­توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. برای دریافت مشاوره در زمینه طراحی و اجرای ست اداری با ما تماس بگیرید.

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
طراحی لوگو