تصویر پست

طراحی ست اداری در تهران ؛ در این مقاله درابتدا قصد داریم شما را با ست اداری و کاربرد های آن آشنا کنیم سپس در مورد مراکز تهیه این ست ها در تهران اطلاعاتی را خدمتتان ارائه دهیم . پس در ادامه با ما همراه باشید .

به مجموع اوراق اداری مانند سربرگ ، سربرگ، پاکت نامه، پوشه، کارت ویزیت ، فولدر و… که دارای طرح گرافیکی یکسان و ست می باشند که جهت امور اداری و تجاری همچون مکاتبات با سایر شرکت ها ،ادارات و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرند ، ست اداری می گویند که بنا به نیاز می توان همه یا بخشی از این ست را تهیه نمود .

طراحی ست اداری در تهران

طراحی ست اداری در تهران

تعریف ست اداری

از جمله روش های موثر برای معرفی شرکت و موسسه خود به مخاطبان چاپ ست اداری است . بنابراین برای تبلیغات موثر و معرفی برند و ارائه توضیحات کلی در مورد شرکت و موسسه خود طراحی و چاپ یک ست اداری حرفه ای مورد نیاز است . طراحی ست اداری شامل نام و نشان شما می باشد. این ست ها بر حسب سلیقه و نیاز شما روی کاغذ هایی با جنس مختلف از جمله کاغذ تحریر، کتان وفانتزی چاپ می شود . از مهم ترین و اولین نیاز های شروع کسب و کار ، بهره مندی از یک ست اداری جذاب می باشد و علاوه بر معرفی برند در تبلیغ لوگو و برند شما موثر می باشد . همچنین این ست شامل محصولات دیجیتالی نیز می شود .

اجزای ست اداری

در ادامه لیستی از اجزای ست اداری خدمتتان ارائه می دهیم . یک ست اداری حداقل از 3 جزو تشکیل شده است . اما برای افزایش بازدهی تبلیغات و بهره مندی از تبلیغات موثر تر می توان به آن افزود . یک ست اداری شامل:

  • کارت ویزیت
  • سربرگ A4 و A5
  • بروشور
  • کاتالوگ
  • پوستر
  • تقویم و استند
  • فولدر یا پوشه
  • قبوض، پرداخت، ورودی، خروجی
  • پاکت “CD”
  • پاکت نامه (ملخی)

است .

طراحی ست اداری در تهران

طراحی ست اداری در تهران

یک ست اداری زیبا چگونه است ؟

طراحی دقیق و منحصر به فرد این ست از اهمیت بالایی برخوردار است و از آنجایی که از عناصر مهمی در معرفی و تبلیغ لوگو و برند شما به شمار می رود باید از افراد متخصص در این زمینه بهره گرفت تا طراحی کاملا هوشنمدانه و ریزبینانه ای را برای ست اداری شما انجام دهند . ست اداری جهت انجام کار های اداری و ارتباط با مخاطبان و سایر شرکت ها و موسسات طراحی میشود بنابراین باید از طرحی منحصر به فرد و استاندارد استفاده کرد تا شرکت شما در رتبه و جایگاه بالاتری قرار گیرد. به طور کلی یک ست زیبا و شیک انتقال دهنده پیام شما است از این رو بایستی مطابق با استانداردهای مرتبط با نوع فعالیت شما، طراحی شود. در ادامه به نکاتی مهم در این زمینه اشاره کرده و توضیحاتی ارائه خواهیم داد .

شما را به مطالعه این مقاله دعوت می نماییم : طراحی لوگو و ست اداری

انتخاب فونت مناسب

برای بهره مندی از یک ست اداری منحصر به فرد باید به جزئیاتی که در طراحی آن نقش دارد توجه کنید . یکی از این جزئیات انتخاب فونت مناسب است . انتخاب یک فونت خوب مخصوصا برای لوگو از اهمیت زیادی برخوردار است و باید از فونت و سایزی استفاده شود تا بتواند نظر بیننده را به خود جلب کند . فونت های فانتزی با سایز متوسط معمولا برای طراحی کارت ویزیت مناسب هستند . از فونت های ساده با سایز متوسط برای طراحی پاکت نامه و سربرگ استفاده می شود.

انتخاب رنگ های هماهنگ درطراحی

یکی از عناصر مهم در گرافیک ، رنگبندی است . رنگ ها احساسات را به مخاطب نشان می دهند یک ابزار مهم برای انتقال هدف به بیننده است بنابراین یک طراح حرفه ای باید با توجه به حوزه فعالیتی که برای آن ست اداری طراحی می کند ، رنگ ها را به دقت انتخاب کند . جالب است بدانید که رنگ ها با توجه به جنس کاغذ باید انتخاب شوند . هماهنگی رنگبندی در اجزای ست اداری نظیر سربرگ، کارت ویزیت، فولدر و پاکت باید در نظر گرفته شود تا زیبایی بصری بیشتری داشته باشد و بیننده را مجذوب خود کند .

طراحی ست اداری در تهران

طراحی ست اداری در تهران

چاپ ست اداری

چاپ ست اداری به زمان مناسب نیاز دارد . کیفیت چاپ به کاغذی که طرح بر روی آن چاپ می گردد و در واقع سطح چاپ بستگی دارد. نکته مهم انتخاب چاپخانه مناسب است . هر چقدر هم طرح شما عالی باشد در صورت انتخاب چاپخانه نا مناسب ، کیفیت طرح خوبی نخواهید داشت . کیفیت چاپ  علاوه بر سطح چاپ به رنگ های مورد استفاده و زینک بندی چاپخانه بستگی دارد . پس لطفا علاوه بر به کار گیری طراح حرفه ای و تایید طرح توسط متخصصان این حوزه که به اصول چاپ  آشنایی دارند ، چاپخانه خوبی را انتخاب نمایید تا رنگبندی طرح شما را نزدیک به آن چیزی که سفارش دادید چاپ کند .

چگونگی طراحی ست اداری

برای تاثیر گذاری موثر یک ست اداری باید در طراحی آن از اصول خاصی پیروی کرد . برای داشتن ست اداری منحصر به فرد و بهتر رعایت استاندارد های مختلف و استفاده از ایده های خلاقانه کمک فزونی خواهد کرد .

یکی از اصول مهم در طراحی یک ست اداری جذاب و منحصر به فرد ، هماهنگی است . در طراحی ست اداری باید از هماهنگی درونی و بیرونی برخوردار باشد . هماهنگی درونی به معنای هم شکل بودن اقلام ست می باشد . هماهنگی بیرونی نیز عبارت است از همگون بودن طراحی ست اداری با سایر طراحی‌های خارج از این ست که موجب دستیابی به هماهنگی کلی در تمامی طراحی‌های موجود در سازمان می‌شود. دومین نکته توجه به موضوع فعالیت است . این موضوع در مورد شرکت هایی که پیش از طراحی ست از جلوه های بصری برخوردار نبودند ، از اهمیت بالاتری برخوردار است . در هنگام طراحی ست اطلاعات کامل ضروری است . منظور از اطلاعات ضروری اطلاعاتی است که مخاطب برای ارتباط با شرکت به آن نیازمند است . در درجه اول نام تجاری به همراه اطلاعات تماس باید روی همه اقلام ست موجود باشد . اطلاعات تماس عمومی شامل آدرس پستی، شماره تلفن، آدرس وب‌ سایت و آدرس پست الکترونیکی است. البته بنابر نیازهای خاص هر کسب‌وکار، امکان استفاده از سایر روش‌های ارتباطی از جمله آدرس پروفایل کسب‌وکار در شبکه‌های اجتماعی نیز، راه‌کار مناسبی است.

طراحی ست اداری در تهران

طراحی ست اداری در تهران

طراحی ست اداری در تهران

مجموعه های زیادی در تهران وجود دارند که شما میتوانید طراحی ست اداری مورد نظر  خود را به آن ها بسپارید . ما در مراکی دیزاین با به کارگیری افراد متخصص و با سابقه ست های اداری شیک و منحصر بفردی را برایتان طراحی خواهیم کرد که نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند تا علاوه بر معرفی کسب و کار خود ، به تبلیغات موثر آن کمک کنید و سبب موفقیت و پیشرفت موسسه یا شرکت خود شوید .

 

 

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
طراحی و چاپ ست اداری