تصویر پست

شخصیت  برند یکی از مهم ترین و اساسی ترین پایه های آن برند برای به یادماندی شدن و تبدیل به یک برند معروف است. در این پست به اهمیت ان در دنیای امروزی و معنای ان می پردازیم. در اخر نیز با چند نکته به شما کمک میکنیم که شخصیت برند خود را از پایه درست و اساسی بسازید و یا ان را بهتر کنید.

شخصیت برند؟

شخصیت برند های معروف

مانند تمام انسان ها که  علایق و سلیقه های مخصوص به خود را دارند و هریک شخصیت خاص خود را دارند، هر بند نیز برای خود شخصیتی منحصر به فرد و روحی جدا از رقبای خود دارد. برای مثال شرکت اپل شخصیت خود را بر پایه کالاهای لوکس و لاکچری بنا کرده است و  یا شرکت تسلا ماشین های خود را بهترین ماشین های الکترنیکی در جهان کعارفی و به ذهن مخاطبان سپرده است. همان طور که مشخص است شخصیت هر برند می تواند این برند را در تاریخ ثبت و به یادماندی کند. چ

ساخت شخصیت:

برای ساختن یک برند با شخصیت به یادماندی باید چند فاکتور بسیار مهم و البته ضروری در نظر گرفته بشود.

  1. هر برند باید نسبت به خواسته های خود و نیاز های خود شخصیت خود را بسازد.
  2. هر بند باید تصویری که میخواهد در ذهن مخاطبان به جا بگزارد را در شخصیت خود در نظر بگیرید.
  3. هر برند باید بداند که پس از معرفی شخصیت برند، امکان برگشت و عوض کردن ان تقریبا غیر ممکن است.
  4. هر برند باید سال ها تلاش و پشتکار داشته باشد تا بتواند شخصیتی فراموش نشدنی از خود به جا بگذارد.

این چند اصول، یکی از مهم ترین و با ارزش ترین اصول برای ساخت یم شخصیت برند معتبر و ارزشمند است. مشخص است که اصول های دیگری نیز وجود دارد و این اصول تنها پایه ترین قانون ها برای دنبال کردن در اول راه است.

راه برگشت ناپذیر:

همانطور که در اصول بالا اشاره شده، اگر پس از ان که شخصیت یک برند در ذهن مردم و مخاطبان شکل گرفت، برگشت و عوض کردن ان تقریبا غیر ممکن است و امکان صرر رساندن درابعاد بالا را  به کمپانی ها دارد. برای مثال یک شرکت مد و فشن در امریکا در سال 2020 اعلام کرد که تصمیم به تغییر مدل های خود که معمولا به خاطر لاغری بیش از اندازه در دنیای مد و فشن معروف بودند به مدل هایی در سایز های بالا کرد. درست است که این کار در راستای ساخت یک تصور مثبت درمورد زنان با وزن های بالار بود اما طرفدارهای این برند و همچنین بیشتر مردم عادی این کار را تغییر شخصیت این برند و از بین بردن کلید خاص بودن ان برند تقلا کردند و به شدت در برابر این تصمیم واکنش نشان دادند.

شخصیت هر بند

نمیتوان گفت تمام تلاش ها برای تغییر شخصیت هر برند به مخالفت مردم ختم می شود، چنان که بسیاری از برند ها در تاریخ با قدم های اصولی و با هدف بهتر کردن برند خود در این راه قدم گذاشتند و نتیجه های عالی دیند، اما باید در ذهن داشته باشید که این کار اصلا اسان نیست و مانند ان است که برند خود را از صفر شروع به پایه گزاری کنید.

نکاتی برای بهتر شدن:

برای بهتر شدن در هر زمینه ای مشخص است که مشورت با یک تیم حرفه ای و با تجربه در ان زمینه میتواند بهترین قدم اول برای شما باشد. مشورت با یک تیم دیجیتال مارکتینگ که سال های زیادی را در بازار های جهانی گزرانده اند به شما کمک میکند که بهترین تصویر برای اینده برند خود را در ذهن ساخته و با دنبال کردن اصول ضروری از پایه یک برند بدون نقص و مقاوم بسازید.

اگر به فکر ساخت یک برند به یادماندی و مداوم هستید پیشنهاد ما این است که وقت زیادی برای طراحی جلوه های بصری آن و همچنین شخصیت برن خود بگذارید. تغییر ذهن مشتریان پس از برخود اول با برند شما ممکن است سخت و در برخی مواقع غیر ممکن باشد.  برای همین تیم طراحی و دیجیتال مارکتینگ ما اینجاست تا شما بتوانید اولین قدم های مهم و حیاطی را در ساختن برند خود به صورت اصولی و بدون مشکل بردارید.

تیم طراحی ما با سابقه جندین ساله در بازار طراحی، می تواند بهترین انتخاب باذبکم ترین هزینه برای شروع این راه سخت و دشوار ولی دل انگیز ساخت یک برند باشد.

برای دیدن نمونه کار های بیشتر ما به ادرس اینستاگراممون در @merakidexign.ir سر بزنید.

 

 

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
هدیه های تبلیغاتی، آیا ارزش پولی که میدهیند را دارند؟