تصویر پست

سایز استاندارد کارت ویزیت؛ کارت ویزیت ها به عنوان یکی از مهم ترین ابزار هر کسب و کار شرکتی یا شخصی به شمار می آیند ، کارت ویزیت ها در واقع به معرفی حوزه ی فعالیت شما و راه های تماس با برند شما می پردازند.اگر این مقاله را می خوانید یا طراح هستید و به دنبال اطلاعات استاندارد کارت ویزیت می گردید و یا مشتری هستید و قصد سفارش کارت ویزیت را دارید در هر صورت در این مقاله قصد داریم یک بار برای همیشه جامع ترین تعریف را از کارت ویزیت و ابعاد استاندارد آن ارائه دهیم.همچنین جهت اطلاع از قیمت های  کارت ویزیت می توانید به قیمت طراحی کارت ویزیت مراجعه کنید. تا انتهای مقاله با مراکی همراه باشید.

کارت ویزیت

همان طور که اشاره کردیم کارت ویزیت ها با هدف معرفی کسب و کار ها معرفی می شوند. در واقع شما با داشتن کارت ویزیت نوعی برند سازی انجام داده اید که  کمک می کند در ذهن افراد و مشتری ها مانا تر باقی بمانید. کارت ویزیت ها معمولا حاوی اطلاعات ضروری می باشند ، که هر کدام از آن ها را توضیح می دهیم.

اطلاعات روی کارت ویزیت

طراحی یک کارت ویزیت خوب و جذاب برای مشتری نیازمند یک سری اصول است که باید توسط طراح رعایت شود. یکی از این اصول قابل توجه اطلاعات روی کارت ویزیت می باشد یک کارت ویزیت جامع باید موارد اطلاعاتی و معرفی کسب و کار راه به طور کامل و مختصر ارائه دهد. مهم ترین مواردی که لازم است روی کارت ویزیت درج شوند موارد زیر می باشد:

  • لوگو یا شعار برند: شاید بیش تر ما حافظه ی تصویری بسیار قوی تری نسبت به سایر موارد داشته باشیم. وجود لوگو روی کارت ویزیت هم به تجاری تر کردن آن کمک می کند و هم بهتر در ذهن باقی می ماند. فراموش نکنید که افراد شاید شما یا کسب و کارتان را فراموش کنند اما داشتن لوگویی خاص باعث می شود همیشه تصویری از آن برند در ذهن باقی بماند. همچنین اگر شعار منحصر به فردی دارید حتما روی کارت درج کنید ُ این کار باعث می شود هویت برند شما محفوظ بماند و ماندگار شود.
  • اطلاعات تماس و راه های ارتباطی: وقتی برای داشتن یک کارت ویزیت هزینه می کنید قطعا قصد دارید مشتریان به راحتی به شما دسترسی داشته باشند ، پس فراموش نکنید که راه های ارتباطی را به طور کامل روی کارت درج کنید این راه های تماس شامل: شماره تماس ثابت یا همراه ، آدرس سایت شما ، آدرس شبکه های اجتماعی: واتساپ ، اینستاگرام ، فیس بوک و … آیدی کانال های شبکه ی اجتماعی: تلگرام یوتیوب و..
  • آدرس: اگر دفتر یا فروشگاه فیزیکی دارید آدرس خود را درج کنید این کار باعث می شود اطمینان مشتریان به شما بیش تری شود.
  • پروفایل شبکه مجازی: اگر کارت ویزیت شما یک کارت ویزیت شخصی است می توانید پروفایل شبکه ی اجتماعی خود مثل لینکدین را روی کارت درج کنید.

سایز استاندارد کارت ویزیت

به طور کلی کارت ویزیت ها ابعاد متفاوتی دارند. اما به دلیل محدودیت های موجود در چاپ برخی از ابعاد در کارت ویزیت ها رایج تر هستند. ابتدا باید مشخص کنید که کارت ویزیت شما چه شکلی است زیرا ابعاد کارت ویزیت مستطیل با مربع و دایره و … متفاوت است.

سایز کارت ویزیت مستطیل:

سایز استاندارد کارت ویزیت مستطیلی

کارت ویزیت های مستطیل پر طرفدارترین شکل کارت ویزیت ها می باشند. ابعاد کارت ویزیت مستطیل معمولا4.8 در8.5 می باشد دسته ی دوم کارت ویزیت مستطیلی کمی بزرگ تر است و دارای ابعاد 9 در 6 می باشد اما فراموش نکنید که به هنگام چاپ امکان کوچک شدن کارت بین 3 تا 5 میل از هر طرف وجود دارد. هنگام طراحی کارت حتما به این نکته توجه کنید.

سایز کارت ویزیت مستطیلی گوشه گرد:

سایز استاندارد کارت ویزیت مستطیلی گوشه گرد

ابعاد این کارت ها نیز مانند کارت های مستطیلی می باشد اما ابعاد مرسوم آن ها 9 در 6 سانتی متر هنگام طراحی است.

سایز کارت ویزیت مربعی:

سایز استاندارد کارت ویزیت مربعی

این کار ویزیت ها کوچک ترین نوع هستند اگر قصد دارید هزینه ی معقولی کنید و در عین حال یک کارت ویزیت زیبا و کاربردی داشته باشید کارت ویزیت های مربعی پیشنهاد خوبی هستند. ابعاد کارت ویزیت های مربعی معمولا 5 در 5 هستند یا نوع دوم و بزرگ تر آن در ابعاد 5.9 در 5.6 طراحی و چاپ می شوند.

ابعاد کارت ویزیت دایره ای:

سایز استاندارد کارت ویزیت دایره ای

سایز استاندارد کارت ویزیت دایره ای

کارت ویزیت های دایره ای در طراحی بسیار خاص هستند و تاثیر گذاری زیادی در ذهن دارند. ابعاد رایج این دسته از کارت ویزیت ها دایره با قطر های 3 ، 4 ، 5.5 و 7.5 می باشد. نکته ی قابل توجه در این دسته از کارت ویزیت های گرد بالاتر بودن هزینه ی برش در کارت ویزیت دایره ای می باشد.

سایز استاندارد کارت ویزیت های پروانه ای:

سایز استاندارد کارت ویزیت پروانه ای

کارت ویزیت پروانه ای نمونه ی نسبتا جدیدی است که طرفداران خاص خود را دارد. این کارت ویزیت ها سلیقه ای هستند و ابعادی شبیه به کارت ویزیت مستطیل شکل دارند. ابعاد استاندارد کارت ویزیت پروانه ای حدود 8.5 در 5.5 سانتی متر می باشد.

سایز استاندارد کارت ویزیت در طراحی

هنگام طراحی کارت ویزیت طراحان باید نکات خاصی ا در نظر داشته باشند ، یکی از این موارد توجه به ابعاد استاندارد طراحی می باشد چرا که توجه به ابعاد به جهت چاپ و استفاده کار را جلو می اندازد و مشکلی ازین بابت پیش نخواهد آمد. مورد بعدی قابل توجه فرمت فایل تحویل به چاپ خانه است. معمولا کارت ویزیت ها با دو فرمت JPG یا PDF  چاپ می شوند. برای اطمینان از کیفیت چاپ بهتر است فایل PDF طراحی را در حالیکه روی مود CMYK قرار دارد به چاپ خانه ارائه دهید. هنگام طراحی از رنگ های نزدیک به هم استفاده نکنید تا پس ازچاپ به راحتی قابل تشخیص باشند. همان طور که اشاره کردیم هنگام برش حدود ۵ میلی متر از هر طرف ممکن است از بین برود بنابراین المان های طراحی را طوری در نظر بگیرید که پس از برش مشکلی در طراحی یا اطلاعات درج شده به وجود نیاید.

هنگام طراحی از ابعاد گفته شده برای هر کارت ویزیت استفاده کنید:

  • کارت ویزیت مربعی: ۵.۵ در ۵.۵ یا ۵.۹ در ۵.۶
  • کارت ویزیت مستطیلی: ۶ در ۹ یا ۸.۵ در ۴.۸ یا ۸.۵ در ۵.۵
  • کارت ویزیت پروانه ای: ۹ در ۶ یا ۸.۵ در ۴.۸ یا ۸.۵ در ۵.۵
  • کارت ویزیت دایره ای: دایره با قطر ۳ یا ۴ یا ۵.۵ یا ۷

کارت ویزیت ها تاثیر بسیاری در شیک و حرفه ای نشان دادن برند شما دارند اگر قصد دارید یک کارت ویزیت زیبا و چشم گیر داشته باشید می توانید از مجموعه ی مراکی کمک بگیرید. جهت مشاهده ی نمونه کار به لینک نمونه کار طراحی کارت ویزیت مراجعه کنید و ثبت سفارش کنید. همچنین جهت مشاوره ی پیش از ثبت سفارش از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت اقدام کنید. همچنین اگر به دنبال کارت ویزیت ارزان هستید پیشنهاد می کنیم قبل از ثبت سفارش با مشاورین ما در میان بگذارید.

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
قیمت طراحی کارت ویزیت