تصویر پست

اقلام هویت بصری

هویت بصری برند، مجموعه ای از عناصر و فعالیت‌هایی است که یک سازمان برای ارائه تصویر مناسب از فعالیت ­های خود به مخاطبانش ارائه می‌کند. هویت بصری شامل اقلام گوناگونی است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت. همچنین جهت اطلاعات بیش تر در حوزه های دیگر طراحی می توانید به سایر مقالات مراکی از جمله طراحی کارت ویزیت حرفه ای مراجعه کنید.

اقلام هویت بصریاقلام هویت بصری

تعرفه طراحی هویت بصری

تعرفه طراحی هویت بصری معمولا بر اساس نرخ مصوب انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و تعداد اقلام سفارشی مشتریان تعیین می­شود اما برخی از طراحان تعرفه های مختص به خود را دارند. تجربه و سابقه ی کاری گرافیست از عوامل مهمی است که در تعرفه طراحی هویت بصری نیز تأثیرگذار است. برای سفارش طراحی هویت بصری و استعلام تعرفه طراحی هویت بصری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

اجزای هویت بصری

برای تعریف هویت بصری برند از اجزا و عناصری استفاده می­شود که با حواس آدمی قابل درک هستند. اجزای هویت بصری شامل مواردی همچون لوگو، نام برند، شعار تبلیغاتی، رنگ برند، پترن برند، کارکتر برند می باشند. وظیفه اصلی این عناصر تحریک حس زیبایی شناسی مخاطبان از طریق حس بینایی است. این عناصر باعث افزایش آگاهی مخاطب و تقویت ویژگی های برند می شوند.

 

اقلام هویت بصری

آموزش طراحی هویت بصری

امروزه دوره های بسیاری از سطح مقدماتی تا پیشرفته برای آموزش طراحی هویت بصری برگزار می­گردد. برای دسترسی به این دوره های آموزشی می­توانید از کلاس های آموزشی حضوری و مجازی استفاده کنید.

آموزش های مجازی و حضوری، مزایا و معایب مختص به خود را دارند اما با توجه به شرایط دشواری که بیماری کرونا برای برگزاری دوره های حضوری ایجاد نموده است، از دوره های آموزش طراحی هویت بصری مجازی استقبال بیشتری صورت می­گیرد.

برای اطلاع از شرایط برگزاری دوره های مجازی آموزش طراحی هویت بصری با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

اقلام هویت بصری

 

ساخت هویت بصری

 

ساخت هویت بصری منحصر به فرد، یکی از نیازهای اساسی برندسازی برای کسب و کارهای مختلف است. ساخت هویت بصری به معنای ایجاد تصویری ماندگار و جذاب از برند سازمان است. لوگو، تایپوگرافی، رنگ، پترن و … همگی از اجزای مهم و اصلی هویت بصری هستند که کیفیت انتخاب و طراحی هریک از آن­ها تعیین کننده ی نهایی کیفیت ساخت هویت بصری است.

 

هویت بصری برندهای معروف

هویت بصری برندهای معروف یکی از عوامل مهمی است که به محض شنیدن نام برند، محصول برند را در خاطر افراد تداعی می­کند. رنگ برند، لوگو، شکل بسته‌بندی محصول و دیگر مشخصات ظاهری منحصر به فرد محصول، از جمله عناصر هویت بصری هستند که همچون یک شناسنامه معرف خاص محصولات برندهای خاص هستند.

 

 

پکیج هویت بصری

پکیج هویت بصری شامل اقلام گوناگونی است و از صفر تا صد طراحی نوع طراحی و تعداد اقلام طراحی شده زیر نظر مشتریان انجام می­شود. گاهی طراح بنابر تجربه کاری و تشخیص خود، برخی از اقلام این پکیج را به عنوان اقلام ضروری معرفی می­نماید و بدین  ترتیب مشتری را در امر الویت بندی برای سفارش اقلام مورد نیاز خود یاری می­دهد. برای سفارش پکیج هویت بصری برای سازمان ها و ادارات خود و اطلاع از صفر تا صد جزئیات طراحی این پکیج و هزینه های آن با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

عناصر هویت بصری

به طور کلی عناصر هویت بصری را می­توان شامل موارد ذیل دانست:

  • نام: نام برند و معنی آن باید باید متناسب با بازار هدف و نوع مشتریان محصول باشد. نام برند، اصلی‌ترین بخش از عنصر برند شماست.
  • لوگو یا آرم: لوگو، همان تصویری است که ماهیت، کیفیت و خدمات برند را به کمک تصویر به مشتری القا می‌کند.
  • نام دامنه‌ی برند: دامنه اینترنتی باید با نام برند هماهنگ باشد.
  • ادبیات برند: شعار تبلیغاتی ادبیات برند کسب و کار محسوب می شود و باید شامل حداقل ۳ تا حداکثر ۶ کلمه باشد که به راحتی به ذهن سپرده شود.
  • آهنگ برند: آهنگی که بلافاصله بعد از شنیدن آن نام برند تجاری در ذهن ها تداعی می شود آهنگ برند نام دارد مثل آهنگی که با روشن شدن گوشی نوکیا پخش می شود و این آهنگ قط و فقط مختص به برند نوکیا است.
  • رسانه‌های برند: ایمیل‌، سایت‌ها، تلویزیون، کانال‌های شبکه‌های مجازی، سایت‌های ویدئویی و… از جمله رسانه های هستند که می­توان از آن ها برای معرفی برند استفاده نمود. برند موفق برندی است که حداقل از ۲۱ رسانه برای معرفی خود استفاده کند. آنچه برای معرفی برند در رسانه به کار میرود شامل چک‌لیست‌، دستورالعمل‌ها، فایل های ویدئویی، فایل های pdf، راهنمای کار و … می باشد.

هویت بصری برندینگ

هویت بصری و برند دو اصطلاحی هستند که اغلب در روند ساخت یک نام تجاری به اشتباه به جای یکدیگر به کار برده می­شوند. منظور از برند کلیه ی اقداماتی است که سازمان برای آگاهی بخشی به مشتریان  و متمایز ساختن خود از رقبا انجام می دهد. در این میان هویت بصری تنها بر جنبه ی بصری برند تأکید دارد و وظیفه­ی آن ایجاد احساسات خاص در مصرف کنندگان از طریق تصاویر است. این جنبه از برند سازی که در اصطلاح هویت بصری برندینگ نامیده می­شود به انتقال مفاهیمی به مشتریان اشاره دارد که نمی­توان تنها با کلمات آن را انتقال داد.

ایجاد هویت بصری

یک گرافیست یا طراح حرفه ای برای ایجاد هویت بصری برای یک سازمان یا کسب و کار، ابتدا می ­بایست در خصوص اهداف عالی سازمان، نوع مخاطبان خاص محصول و سلایق آن ها، فرهنگ ها و شعارهای خاص سازمان، عوامل خاص بودن و تمایز سازمان نسبت به رقبا و … کسب اطلاع نموده و با آگاهی لازم اقدام به طراحی نماید.

هرچه سطح آگاهی طراح از کسب و کار و مشتریانش بیشتر باشد، احتمال موفقیت وی در ارائه و ایجاد هویت بصری حرفه ­ای و متناسب نیاز سازمان، بیشتر خواهد شد.

امتیاز کاربران
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بـعـدی
طراحی ست اداری